پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹  |  Thursday, 04 June 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۸۵۳۶
تاریخ انتشار : ۵۵ : ۱۵ - ۲۴ خرداد ۱۳۹۷
به گزارش دیباچه،نمایش فیلم سینمایی جشن دلتنگی،به کارگردانی «پوریا آذربایجانی» این روزها وضعیت عجیب و غریبی پیدا کرده است؛از یک طرف سالن های محدود تک سانسی و از طرفی کارگردان فیلم که طبق شنیده های خبرنگار دیباچه،دوپاسپورته است ، از فردای جشنواره فیلم فجر تا کنون در آمریکا به سر می برد و بدون حضور او این فیلم در حال اکران محدود خود است؛سوال اینجاست آیا برای کارگردانی که صاحب معنوی اثر بوده، اهمیتی دارد که فیلمش دیده شود یا نه؟ از سوی دیگر اتفاق کمدی تر برای این فیلم که تهیه کنندگی اش بر عهده«علی قائم مقامی » عضو هیات مدیره خانه سینما است،محدودیت سالن سینما توسط سینماهای حوزه هنری بوده که ،پخش کننده  «جشن دلتنگی» نیز هست و مشخص نیست چرا در 90 سالن متعق به حوزه هنری فقط در تعداد اندکی سالن، آن هم به صورت تک سانس، این فیلم درحال نمایش است.
به نظر می رسد حوزه هنری مثل اتفاق های مشابه قبلی،به دلیل عدم رضایت از موضوع پرداخته شده در این اثر،حاضر نیست سالن بیشتری در اختیار جشن دلتنگی قرار بدهد.
نکته دیگر این است که فیلم «آن سوی ابرها» در سینما کوروش در 6 هفته نمایش،6 سانس کامل داشت ،اما «جشن دلتنگی» که فروشش از فیلم «مجید مجیدی»بیشتر بوده ،در سینما کورش،به صورت تک سانس به نمایش درآمد و از روز چهارشنبه به طور کل از چرخه نمایش در این پردیس سینمایی،خارج شد تا فیلم سازنده «رنگ خدا» همچنان پر رنگ تر از همیشه در سینما کورش به اکران خود ادامه دهد ؛حال سوال اینجاست چرا عدالت در تعداد سانس ها برای فیلم ها رعایت نمیشود؟
با این اوصاف،بی توجهی پخش کننده (حوزه هنری) و برخی از سینماداران به اکران  فیلمی با بازیگران  و عوامل سرشناش،که توانسته تا کنون با اختصاص سالن های تک سانس  به فروش حدود 200 میلیون تومانی برسد نیازمند توجه سازمان سینمایی و شورای عالی اکران است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
وقتی خوانندگان ما هم مثل سایر خوانندگان کشورها به احترام کادر درمانی می خوانند

ویدئو | اجرای قطعه زیبای « امیدواران » توسط علیرضا عصار همراه با پیانونوازی این خواننده

۱۳:۰۵  -  ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹
استاد دانشگاه گلاسکو در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

کیارستمی غول سینمای جهان است! | از فیلمهای ایرانی برای تدریس در دانشگاه گلاسگو استفاده می کنم

۱۱:۰۲  -  ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹
وقتی انزوا خلاقیت را شکوفا می کند

نگاهی به ده شاهکار هنری که در قرنطینه خلق شدند!

۱۸:۰۶  -  ۲۲ فروردين ۱۳۹۹
فیلم | گفتگو ویژه برنامه «مدیا» با فاطمه مسعودی فر بازیگر فیلم دلهره آور «پوست»

بازیگر ۲۳ ساله‌ای که با گریم سنگین، نقش زن ۳۶ ساله را بازی کرد | خاطره یک اتفاق عجیب و واقعی برای خانم بازیگر توسط یک زن فالگیر

۱۶:۴۱  -  ۲۰ اسفند ۱۳۹۸
یک اتفاق تلخ بین دو بازیگر | جدال لفظی بین هانیه توسلی و امین زندگانی به چه قیمت؟

توسلی : مسخره بازی کافیه |زندگانی : به توصیه خانم توسلی شاد نباشید!

۱۶:۳۶  -  ۱۹ اسفند ۱۳۹۸
رئیس بخش مسمومین بیمارستان لقمان حکیم :

این یک باور غلط است که شُرب الکل می­تواند در پیشگیری از بیماری کرونا موثر باشد!!

۱۴:۲۰  -  ۱۹ اسفند ۱۳۹۸