دوشنبه ۰۷ فروردين ۱۴۰۲  |  Monday, 27 March 2023

دیباچه

کد خبر: ۴۰۰۳۷
تاریخ انتشار : ۰۰ : ۱۷ - ۱۸ آبان ۱۳۹۵
رئیس سازمان سینمایی با حضور در غرفه دیباچه
رئیس سازمان سینمایی با حضور در غرفه دیباچه گفت:قسم می‌خورم که هیچ چیزی درباره این موضوع در دلم نیست و سازمان سینمایی و ارشاد جای مهمی است و طبیعتا به همین خاطر همیشه گمانه زنی هایی صورت می پذیرد و من به روی خودم هجمه ای احساس نکردم.

حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی کشور با حضور در غرفه دیباچه در نمایشگاه مطبوعات در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی دیباچه در خصوص اتفاقات اخیر و هجمه‌های بوجود آمده برای رفتنش از این سازمان گفت‌وگویی را انجام داد.

دیباچه-حجت‌الله ایوبی

از اتفاقاتی که اخیرا در موضوع خداحافظی شما از سازمان سینمایی رخ داد دلخور نیستید؟

قسم می خورم که هیچ چیزی درباره این موضوع در دلم نیست و سازمان سینمایی و ارشاد جای مهمی است و طبیعتا به همین خاطر همیشه گمانه زنی هایی صورت می پذیرد و من به روی خودم هجمه ای احساس نکردم. و عرض میکنم که بنده از جریانی که دراین سه سال در سینمای ایران از طریق سارمان سینمایی آغاز شده است بسیار خوشحالم و از مسیری که آمدیم تا حدود زیادی راضی هستیم.

شما در ابتدای ورود به سازمان سینمایی در اولین مصاحبه تفصیلی خود اشاره کردید که هدف شما از ورود به سینما آرامش در سینما است و از اتاق فکرایجاد شده برای سازمان سینمایی ابراز گلایه کردید،شرایط موجود را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

ما دیگر با شرایط کنار آمده ایم،به هرحال انرژی مثبتی که توسط مردم و اهالی سینما به ما منتقل شده بخشی ازاین مشکلات را حل کرده است، همین که امروز سینمای ما رونق پیدا کرده و فضای آن مملو از آرامش است و برخی از هنرمندانی که ابتدای آغاز به کار ما نگران آینده و شرایط سینما بودند امروز دیگر آن ناراحتی و نگرانی را ندارند و در کنار ما و همراه ما هستند و حرف های مارا باور کرده اند و درحال فیلم ساختن هستند و در مجموع فضا را مثبت و ره به جلو می‌بینم.

%d8%a7%db%8c%d9%88%d8%a8%db%8c2

آنچه که درباره جمع شدن تمام طیف های سینمایی زیر یک چتر خواسته شما بود امروز اتفاق افتاده است؟

گمان میکنم اگر شما بازگردید به همان مصاحبه اولیه بنده در زمان تصدی مسئولیت و نگرانی های برخی هنرمندان بدلیل اینکه نمی دانستند قرار است چه اتفاقی رخ بدهد، اما امروز تمام دوستان ما در جاهای مختلف مثل خانه سینما همکار ما هستند و نگرانی های آن ها برطرف شد و امروز با ما همراه هستند.

مساله امنیت شغلی و معیشت هنرمندان همچنان برقرار است این مساله را امروز چطور بررسی می کنید.

باید بپذیریم شرایط سینما درحال تغییر است و امروز نسل درحال عوض شدن است، یک نسل پیشکسوت داریم که عملا نمی توانند کار بکنند و واقعا امروز وقت دلجوئی و توجه با آنهااست که دراین زمینه با آقای وزیر هم صحبت کردیم که کمک کنند تا بتوانیم اندکی از مشکلات این عزیزان را برطرف کنیم.

درباره حلقه مشاوران و مدیران و نزدیکان شما و موضوع دوتابعیتی ها بحث های زیادی مطرح می شود، لطفا نظر خود را بفرمائید.

همه ی طیف های سینما مشاور امین ما هستند و من دلم پر از عشق و محبت آن ها است و همه از نزدیکان ما هستند و همین جا درموضوع مدیران دو تابعیتی رسما و صراحتا عرض میکنم که ما هیچ مدیر دوتابعیتی در سازمان سینمایی نداریم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
یوسف کرمی، در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

برای پس گرفتن قهرمانی جهان باید صبور باشیم/ تکواندو در کشور پاکستان خیلی غریب است

۱۶:۲۴  -  ۰۴ فروردين ۱۴۰۲
فدراسیون فوتبال با چه ملاکی به « قلعه نویی » رضایت داد؟

امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی ایران شد / اختلاف بر سر مدت و مبلغ قرارداد مانع از نشستن سانچز روی نیمکت تیم ملی شد!

۱۲:۱۵  -  ۲۱ اسفند ۱۴۰۱
با مشخص شدن مجریان ویژه برنامه های سال تحویل شبکه های سیما؛

پروژه حذف احسان علیخانی، علی ضیا و دیگر چهره‌های سرشناس حوزه اجرا در صداوسیما جدی‌تر شد؟

۱۲:۵۱  -  ۲۱ اسفند ۱۴۰۱
رهبر انقلاب در حاشیه مراسم روز درختکاری مطرح کردند + فیلم

مسئولین مسمومیت دانش‌آموزان را با جدیت دنبال کنند/ این جنایت بزرگی است/عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند

۱۲:۰۱  -  ۱۵ اسفند ۱۴۰۱