چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲  |  Wednesday, 07 June 2023

دیباچه

کد خبر: ۱۸۶۴۵
تاریخ انتشار : ۵۴ : ۱۳ - ۲۹ تير ۱۳۹۵
کاربران ایرانی در فضای مجازی بیشتر سرگرم چه چیزی بودند
دیباچه: در روزهای اخیر 3 موضوع انتقاد و توهین های داریوش مهرجویی و جامعه پزشکان، شایعه ازدواج احسان علیخانی و رفتن مهدی طارمی از پرسپولیس و بازگشت او به این تیم بحث های داغ فضای مجازی در میان مردم بود.

به گزارش دیباچه، پس از تجمع اعتراض آمیز عده‌ای از سینماگران تصویری از یک پزشک با جملاتی توهین آمیز خطاب به داریوش مهرجویی در شبکه‌های اجتماعی پخش شد. این تصاویر موجی از انتقادات را از سوی سینماگران ایجاد نمود که نمونه‌ای از این انتقادات در ادامه آمده است:

بهنوش بختیاری:

چندسال پیش افتخار داشتم سه ماه به عنوان منشی صحنه فیلم مهمان مامان کنار استاد بزرگ کارگردانی و انسانیت عالیجناب داریوش مهرجویی باشم....روزایی سخت وجز شرف و کاربلدی و روراستی و دانش فراوان و سختکوشی و صداقت از ایشون ندیدم....من فقط راجع به این عکس دارم حرف میزنم...کاری به هیچی ندارم...جامعه سینماهنوز داغدارافتخارشان اقای عباس کیارستمی عزیزدل هستند....وبا چنین عکسی مواجه میشن....و حالا به ما ثابت شد که گنجینه سینمامون رو که خیلیا ایران رو با نامش میشناختن..عالیجناب عباس کیارستمی...رو با سهل انگاری و بی توجهی ازبین بردید..همین صحنه دلیل محکمی بر ناجوانمردی بعضی پزشکان است....تاکید میکنم بعضی...پزشکی که سوگند خورده باید چنین کاغذی دست بگیرد؟؟دهان اقای مدیری رو بستید...خودمن شاهد بودم که وقتی مادرم بیمارستان بود دهان مرا هم بستید ...با هوچی گری و اجازه ای که دولت به بعضی از مردم داده که به هنرمند جماعت هرچی عشقتونه بگید....ما پشتتونیم...اما این قصه همینجا تموم نمیشه..به بد کسی توهین کردید.وتهمت زدید..به پیج آقای حامد بهداد وپسر آقای کیارستمی یه سر بزنید. .آقای مهرجویی تمام قد ازتون دفاع میکنیم...پشیمان خواهند شد ..عکس رو ببینید...قضاوت با شما.....یاعلی

رضا داوود نژاد:

سارا،،،،پرى،،،درخت گلابى...بانو...اجاره نشينها...ميكس...مهما ن مامان...سنتورى...شيرك...وووووو
خجالت بكش ...هم جامعه شريف پزشكى رو با روپوشت زير سوال ميبرى هم گنج طلاى يه فرهنگ سازو كه داغ داره رفيق پنجاه سالشه..خجالت بكش...

لادن طباطبایی:

عجب....
واقعا چه خبره؟؟؟؟
یکی خطا کرده...خب دادگاه نظر میده، تکلیف معلوم میشه. چرا بقیه به خودشون میگیرن ؟؟؟
قدیما میگفتن چوب رو برداری گربه دزده میکنه...‌
یک عده واقعا فکر میکنن مملکت قانون نداره..‌
توهین به این واضحی؛ دوستان اهل قانون بفرمایند چه جزایی داره؟؟؟؟
اصلا زبونم بند اومد، نمیدونم چی بگم...
پ‌.ن.. به عقیده من جامعه پزشکی ، خودش باید پیگیر پرونده مرحوم آقای کیارستمی باشه....
مثل جامعه سینمایی که باید پیگیر این توهین و تهمت باشه....
پ.ن. دو. جامعه پزشکی ایران، مثل هر جامعه دیگه ای ، میتونه افراد غیر متعهدی بین خودش داشته باشه. این چیز عجیبی نیست و هرگز از ارزش و قداست پزشکان دلسوز و متعهد ما کم نمی کنه. امیدوارم پزشکان بلند پایه و ارزشمند کشورمون که باعث افتخار و دلگرمی مردم ما هستند، خودشون رو با این عده معدود مقایسه نکنند و مقام خودشون رو پایین نیارن.
پ.ن. سه. اگر این عکس حقیقت داشته باشه ، توهین فضاحت بار عاملان این حرکت رو ، توهین به خودم میدونم و مصرا خواستار مجازات و اعاده حیثیت آقای مهرجویی هستم.

اميراحمد انصاري

توهين به شعور ما،تنها كاري است كه بعضي از پزشكان ايران در حال حاضر انجام مي دهند.آقايان و خانم هاي به اصطلاح پزشك،به جاي توهين و افترا به جامعه هنري و مردم آگاه،چه بهتر بود كه اشتباه عضوي از خود را مي پذيرفتيد و بعد از يك محاكمه صادقانه، نه از روي حمايت هاي متعصبانه صنفي، نظام پزشكي وي را براي اعاده حيثيت خودتان باطل مي كرديد.كوته فكري شما در تاريخ خواهد ماند.شما تا هميشه و يك روز بيشتر بدهكار فرهنگ جامعه جهاني هستيد و ننگ فوت عباس كيارستمي بر پيشاني شما خواهد ماند.

اميراحمد انصاري
٢٥تيرماه٩٥

مهناز افشار:

با احترام به پزشکان متعهد، درک بغض و درد آقای مهرجویی و ما برای از دست دادن عزیزانمان سخت نیست.
از خطاهای صورت گرفته حمایت بی جا نکنید

این در حالیست که مردم عادی هم با اختصاص بعضی از پست های خود در اینستاگرام در حمایت از داریوش مهرجویی با هنرمندان هم قدم شدند.

شایعه ازدواج احسان علیخانی و پاسخ او

در فضای مجازی شایعه ای پیچید با این عنوان که احسان علیخانی ازدواج کرد. بعد از انتشار پست های بسیاری از سوی مردم و هواداران او احسان علیخانی در صفحه شخصی خود به این موضوع پاسخ داد:

او در اینستاگرامش نوشت: "سلام رفقاي عزيز ، ميخندم فقط ميخندم به تمام اين شايعات ، توهم ها ،دروغهاي مزخرف ، سالهاست عادت كردم كه قبل و بعد هر كاري كه ميسازم عده اي بيمار و بي وجدان ، دروغهاي رنگي و طراحي شده بسازند و بتازند به من و اندك آبرويي كه نزد شما دارم ، ميخندم كه بفهمند زندگي انقدرها جدي نيست ميخندم كه بفهمند اگر انها با اين دروغها ، آرزوي رفتن آرامش از زندگي من را دارنند من با لبخند برايشان آرزوي آرامش ميكنم و حيف از اين همه خلاقيت و پشتكار كه صرف خلق دروغهاي رنگي و شايعات پرطرفدار ميكنند ، كاش قلبهايشان قرار بگيرد و كمي به خودشان برسند ، همه اين دروغها و شايعات براي يكي مثل من طبيعي است اما قسمت تعجب برانگيز ، توجه و باور كردن عده اي از شما دوستان عزيز است رفقا اين چرنديات ارزش فكر كردن هم ندارد چه برسد به باور كردن ،،، خدايا زور ما به تعدادي از عزيزان دروغ پرداز و شايعه ساز در فضاي مجازي نميرسد تو برايشان خدايي كن و بيدارشان كن كه فضاي مجازي هم خدايي دارد...

نكته با رفقا: خبرهاي صحيح و واقعي مربوط به من يا از طريق خودم و پيج شخصي بنده منتشر ميشود و يا رسانه هاي معتبر ...بعضي دوستان در كامتنها با هم دعوا ميكنند و توهين ،،، رفقا كسي كه انسان است خانواده ميفهمد شرف دارد و نجابت و حتي اندكي تربيت ، فحش نميدهد گفتگو ميكند فحش نوشتن كار ساده ايست و نشانه شأن خانوادگي ماست تو آرام باش شعر بنويس و جملات خوب ، كسي كه فحش ميدهد عصباني است تو بزرگ باش بهش آرامش هديه بده و جملات خوب ، حتما روزي پشيمان ميشود و به تو سلام ميكند ...
مخلص همه ،حتي شما دوستان شايعه ساز و دروغ پرداز...".

بحث حضور مهدی طارمی در لیگ ترکیه و بازگشتش به پرسپولیس و واکنش ها

طارمی و رضائیان پس از عقد قرارداد رسمی به ریزه اسپور ترکیه پیوستند که این امر در فضای مجازی واکنش هایی را به دنبال داشت.

اولین واکنش این بود که رضاییان تمام پست های اینستاگرام خود را پاک کرد.

حسین هدایتی رضاییان و طارمی را در اینستاگرام آنفالو کرد.

رضاییان علی کریمی را آنفالو کرد ؛ ۱۷ هزار فالوئر طارمی و ۴۱ هزار فالوئر رضاییان پریدند!

پيشكسوت پرسپوليس در صفحه اجتماعى خود از پيوستن طارمى و رضاييان به ريزه اسپور تركيه اظهار تاسف كرد.

مهرداد ميناوند در صفحه اجتماعى اش گفت : من هم همانند هواداران بعد ازشنيدن اين خبر شوكه شدم و براى كسانى كه تلاشهاى هدايتى و مديريت را براى خوشحالى هواداران و ناديده مى گيرند متاسف هستم.

وکیل طارمی بعد از حمله هواداران پرسپولیس به صفحه اش، تمام پست های خود را پاک کرد

 طارمی پیشنهاد میلیاردی هدایتی را پس زد

"عباس پهلوان" که یکی از دوستان نزدیک حسین هدایتی محسوب می شود صحبت های جالبی را در صفحه اینستاگرامش مطرح کرده است .او جلساتی با مهدی طارمی داشت و اولین نفری بود که خبر داد این بازیکن با پرسپولیس تمدید کرده است.

پهلوان در صفحه اینستاگرامش از پیشنهاد میلیاردی حسین هدایتی به مهدی طارمی خبر داد.

پهلوان نوشت: اين حرف رو فقط و فقط الان ميزنم چون قرار نبود جايى زده بشه و ميدونم حاج حسين ناراحت ميشه اما چون دلم خيلى سوخته دوست دارم شماها هم بدونين كه تو اين شبها چه به ما ها گذشت و ديگر جايى از كم كارى حاج حسين سخنى نباشه .

حسين هدايتى به خاطره دل شما هواداران عزيز حاضر به قبول پيشنهاد چهار ميلياردو چهارصد ميليون تومانى جهت حفظ مهدى طارمى شده بود و همه جوره هم توافق كرده بوديم ، ولى خودمون هم نفهميديم كه چى شد و مهدى سر از تركيه در آورد .

در هر حال من به نوبه خودم از تمام شما عزيزان كه باعث آزار و اذيتتون شدم عذرخواهى ميكنم و در اين شبهاى عزيز براى مهدى عزيزم كه براى من بازيكن پرسپوليس نبود و رفيق بود آرزوى موفقيت ميكنم. يا على

واکنش دسته جمعی پرسپولیسی ها به فسخ قرارداد رامین رضاییان

پس از اینکه رامین رضاییان قرارداد خود را با تیم پرسپولیس فسخ کرد، کاربران هوادار این تیم پیج این بازیکن را در اینستاگرام آنفالو کردند.

یکی از کاربران پرسپولیسی در این باره در اینستاگرام نوشت: " این پیج رو ما بزرگ کردیم، پس ما هم آنفالوش می کنیم. ما فحاشی نمی کنیم چون شخصیتمون اجازه نمی ده. فقط و فقط آنفالو. این نام پرسپولیس است که می ماند. " این درنتیجه در خواست لیدر ها و ادمین های پیج های هواداری پرسپولیس از مخاطبین خود است که از آن ها در خواست کردند به جای فحاشی فقط به آنفالو کردن پیج رضاییان بسنده کنند.

مهدی طارمی و رامین رضاییان برخلاف انتظار مدیران و طرفداران پرسپولیس با یک تیم ترکیه‌ای قرارداد بستند. طرفداران پرسپولیس شایعات پیوستن این دو بازیکن پرسپولیس را باور نداشتند تا اینکه تصاویر امضای قرارداد این دو بازیکن با تیم ریزه اسپور منتشر شد. پس از انتشار این تصاویر سیل واکنش‌ها و انتقادات به این دو پرسپولیسی سابق به راه افتاد به طوری‌که وکیل مهدی طارمی مجبور شد صفحه اینستاگرامش را ببندد.

یکی از کسانی که از تصمیم این دو بازیکن بسیار ناراحت و شوکه شده حسین هدایتی، از مدیران پرسپولیس است. او در پیامی در اینستاگرام با طعنه به آنها نوشته است:

هر گردی گردو نمیشه و هر پرسپولیسی اسطوره نمیشه

یارب روا مدار که گدا معتبر شود

گر معتبر شود زخدا بیخبر شود

چقدر مگه بیشتر گیرش اومده طارمی یارضاییان که حاضر شدند مردانگی خودشون رو بخاطرش زیر پا بذارن؟؟؟

اسطوره ی پرسپولیس شدن لیاقت میخواد که خیلی ها اون لیاقت رو بدست نمیارن.

بعد از بازگشت طارمی به پرسپولیس در روزهای گذشته البته طرفداران خیلی واکنش مثبتی به حضور دوباره او در این باشگاه نداشتند اما دیگر خبری از توهین های مرسوم نبود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با کارگردان نمایش «نقطه ویرگول»

ارتباط بسیار نزدیکی بین ما و تماشاچیان برقرار شده است/ نمایشِ تک پرسوناژ را یک چالش می‌دانم!

۱۰:۱۹  -  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با اسدالله شکرانه، نویسنده

ادبیات با بن بست مواجه شده است | فرهنگ سازی در زمینه خواندن کتاب به عهده نویسنده نیست

۱۷:۲۱  -  ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با بازیگر نقش "اسماعیل میرشکار"

روایت رضا اکبرپور از حادثه ناگواری که سر صحنه سریال « گیل دخت » برایش رخ داد!

۱۹:۴۵  -  ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
«مانی جعفرزاده» آهنگساز در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

همکاری آهنگسازان ایرانی و کانادایی در یک اثر/هنر می‌تواند صبر و آرامش را در مخاطب تقویت کند

۱۶:۵۴  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
دبیر شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی در گفت‌وگو با دیباچه:

آثار ضعیف و بدون سندیت تاریخی، جایی در جشنواره ملی تئاتر رضوی نداشت / جوایز این دوره ،سه برابر افزایش یافته بود!

۱۰:۱۲  -  ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
برندسوزی با دست فرمون صدا و سیما!

چرا قدیمی‌ترین برنامه ورزشی تلویزیون پس از درگذشت «بهرام شفیع» به پایان نرسید؟

۱۲:۳۵  -  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
عضو سابق تیم‌ملی تکواندو در گفتگو با "دیباچه" مطرح کرد؛

دست کم گرفتن رقبا برایمان گران تمام‌ می‌شود/ ملی‌پوشان ایران توانایی کسب مدال را دارند

۱۶:۴۵  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
یک کارشناس فوتبال در گفت‌وگو با ""دیباچه" مطرح کرد؛

جام ملت‌های آسیا، عیار قلعه نویی را مشخص می کند!

۱۰:۲۸  -  ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
«حمید گروگان» نویسنده در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد؛

انتشار کتاب «قانون» برای جوانان/ نویسنده باید از زاویه دیدِ مخاطب به سوژه نگاه کند!

۱۴:۵۹  -  ۰۶ خرداد ۱۴۰۲
پربازدیدها