سه‌شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۳  |  Tuesday, 23 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۱۵۴۰۵
تاریخ انتشار : ۵۵ : ۱۴ - ۱۶ تير ۱۳۹۵
دیباچه: شنیده‌ها حاکی است نمایش «ازدواج آقای می‌سی‌سی‌پی» نوشته فردریش دورنمات، با کارگردانی همایون غنی‌زاده، در تالار وحدت روی صحنه برود.دیباچه- تالار وحدت (3)

به گزارش خبرنگار تئاتر دیباچه، بنا بر شنیده‌ها قرار است همایون غنی‌زاده نمایش «ازدواج آقای می‌سی‌سی‌پی» برای اجرا در تالار وحدت آماده کند و این نمایش حدودا شهریورماه روی صحنه می‌رود.

دیباچه- تالار وحدت (1)

این نمایش نوشته فردریش دورنمات، نمایشنامه‌نویس و رمان‌نویس برجسته سوئیسی است و حمید سمندریان این نمیشنامه‌نویس را با ترجمه «ملاقات بانوی سالخورده» و «ازدواج آقای می‌سی‌سی‌پی» به ایرانیان معرفی کرده است.

همایون غنی‌زاده سال گذشته نمایش «کالیگولا» ابتدا در سالن خصوصی هما روی صحنه رفت و در حالیکه پیشتر از آن، دو برگه برای فروش بلیت‌های این نمایش باز شده بود پس از چند روز برگه نخست بسته شد و برگه بلیت‌فروشی تالار وحدت آن باز شد و در تالار وحدت روی صحنه رفت.

 

اما سال گذشته نمایش «ازدواج آقای می‌سی‌سی‌پی» با همین ترجمه و به کارگردانی احسان فلاحت‌پیشه و دراماتورژی روزبه حسینی، در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رفت اما پس از دو هفته اجرا به بهانه آنچه تعمیرات تماشاخانه ایرانشهر عنوان شد، اجرای این نمایش متوقف ماند و به کارگردان آن اعلام کردند 15 اجرا از یرانشهر طلبکار بمانید تا بعدها این نمایش را در 15 اجرا روی صحنه ببرید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
غمی که برای سینمای ایران پایان ندارد

سعید راد، هنرمندی که غریبانه از میان ما رفت!

۱۴:۴۰  -  ۰۱ مرداد ۱۴۰۳
۱۰ ماه سخت برای بازیگرفیلم سینمایی «سفر سنگ»

خبر‌های نگران کننده دختر سعید راد، هنرمند پیشکسوت کشورمان درباره روند درمان پدرش!

۱۳:۱۳  -  ۳۱ تير ۱۴۰۳
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳