دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰  |  Monday, 14 June 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۶۷۷
تاریخ انتشار : ۱۴ : ۱۴ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۰

ارسلان کامکار از انتشار سمفونی «نوستالژی» و تمام شدن ساخت اپرای «رابعه» خبر داد.
ارسلان کامکار آهنگساز و نوازنده در گفت و گو با خبرنگار موسیقی دیباچه درباره کارهای جدید خود گفت: ساخت اپرای «رابعه» تمام شده است و منتظر هستم شرایط بیماری کرونا بهتر شود تا به همراه ارکستر سمفونیک تهران و گروه کُر به صورت زنده این اپرا را برای مخاطبان اجرا کنیم. متن این اپرا توسط مسعود یحیوی نوشته شده است و واقعا متن خوب و قوی دارد.
این نوازنده در ادامه بیان کرد:«اپرای رابعه» باید همراه با حرکت اجرا شود به همین دلیل در شرایط مناسب تصمیم می گیریم چگونه روی صحنه رود البته به نظر من بهترین کار این است که این اپرا به صورت تئاتر موزیکال اجرا شود.
وی در ادامه از ساخت سمفونی «نوستالژی» خبر داد و تاکید کرد: این سمفونی شامل چهار بخش است که هر کدام از بخش ها اسم جداگانه دارند. ساخت این اثر را از قبل از شیوع بیماری کرونا شروع کردم و به زودی اطلاعات دقیق آن در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد و منتشر می شود.

 

آموزش آنلاین برای هنرجویانی که تازه شروع کرده اند اصلا خوب نیست  ؛  موافق کنسرت آنلاین  هم  نیستم |  انتشار سمفونی «نوستالژی»!

این آهنگساز درباره آموزش آنلاین خاطرنشان کرد: متاسفانه در شرایط بیماری کرونا نمی توانیم آموزش حضوری داشته باشیم و به همین دلیل مجبور هستیم آموزش آنلاین را بپذیریم. آموزش آنلاین در شرایط خاص خوب است ولی سختی های زیادی دارد و هنرجویان واقعا دوست دارند که آموزش ها به صورت حضوری باشد زیرا حس و حال بهتری دارد و ارتباطی عمیق میان اساتید و هنرجو به وجود می آید.
این نوازنده افزود: در بسیاری از مواقع ساز هنرجویان نیاز به کوک کردن دارد ولی در آموزش آنلاین شرایط کوک کردن ساز فراهم نمی شود البته من همیشه به هنرجویان می گویم این وضعیت ماندگار نیست و دوباره مانند قبل آموزش های حضوری از سر گرفته می شود. آموزش آنلاین برای هنرجویانی که تازه شروع کرده اند اصلا خوب نیست زیرا این شاگردان باید از نزدیک با استاد در ارتباط باشند تا بتوانند متوجه مفاهیم شوند.
وی درباره کنسرت های آنلاین عنوان کرد: من اصلا موافق کنسرت های آنلاین نیستم زیرا در کنسرت باید مخاطب و هنرمند از نزدیک با هم در ارتباط باشند و مخاطب حس و حال خوب و شور و نشاط را در سالن کنسرت حس کند. هنرمند باید نفس به نفس مخاطبان باشد تا بتواند تاثیرگذاری عمیق تری داشته باشد.
وی در پایان گفت: امیدوارم بیماری کرونا دست از سر بشر بردارد تا بتوانیم مانند گذشته از نزدیک با مخاطبان در ارتباط باشیم.


گفتگو از غزاله سعادتی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو صمیمی دیباچه با امین الله رشیدی خواننده و آهنگساز پیشکسوت :

ردیف‌ ها صدای هنرجو را می‌سازند | صداسازی معنایی ندارد !

۱۱:۰۰  -  ۲۰ خرداد ۱۴۰۰
گپ داغ دیباچه با علیرضا افخمی درباره تفکرات عجیب برادرش بهروز و حواشی سریال پنج کیلومتر تا بهشت

حواشی سریال پنج کیلومتر تا بهشت تاثیر مخربی بر ذهنم ایجاد کرد | مسئولین رده بالای سازمان صدا و سیما و بخش حقوقی آن از زیربار مسئولیت شانه خالی کردند!

۱۵:۳۷  -  ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
گپ و گفت دیباچه با میلاد کیایی نوازنده پیشکسوت سنتور و آهنگساز

هیچ نهادی موسیقی را به رسمیت نمی‌شناسد | روح یک هنرمند به وسیله فرهنگ وسیع‌تر می‌شود

۱۷:۱۴  -  ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها