دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰  |  Monday, 14 June 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۶۷۴
تاریخ انتشار : ۰۲ : ۱۲ - ۱۰ خرداد ۱۴۰۰
گفت و گو اختصاصی دیباچه با لوریس چکناواریان آهنگساز، رهبر ارکستر، نویسنده و نقاش ایرانی

« لوریس چکناواریان » می گوید تمامی هنرمندان مظلوم واقع شده اند ولی هنرمندان موسیقی در شرایطی قرار دارند که مسئولین باید از آنها دلجویی کنند زیرا در این مدت بیماری کرونا هیچ کس سراغی از آنها نگرفته است.
لوریس چکناواریان آهنگساز و رهبر ارکستر در گفتگو با خبرنگار موسیقی دیباچه درباره کارهای جدید خود گفت: من از زمان شیوع بیماری کرونا در خانه هستم و بیشتر آهنگسازی می کنم. آهنگسازی و خلق اثر تنها کاری است که به هنرمندان آرامش می دهد و باید از این فرصت پیش آمده استفاده کنیم و به تمامی هنرمندان پیشنهاد می کنم بیشتر مطالعه کنند و آثار جدید خلق کنند.

مسئولین باید از هنرمندان موسیقی دلجویی کنند | هیچ کدام از هنرمندان امید ندارند زیرا شرایطی برای فعالیت آنها فراهم نشده |

این آهنگساز در ادامه بیان کرد: مدتی است که مشغول آهنگسازی یک کار ارکسترال هستم و زمانیکه به مراحل نهایی نزدیک شود درباره آن صحبت می کنم. به نظر من برای خلق یک اثر هنری نباید زمان تعیین کنیم و امیدوارم بتوانم از این شرایط قرنطینه استفاده کنم و این اثر ارکسترال را تمام کنم.
وی افزود: متاسفانه موسیقی در وضعیت بدی قرار دارد و هر روز که می گذرد شرایط برای هنرمندان سخت تر می شود. تمامی هنرمندان مظلوم واقع شده اند ولی هنرمندان موسیقی در شرایطی قرار دارند که مسئولین باید از آنها دلجویی کنند زیرا در این مدت بیماری کرونا هیچ کس سراغی از آنها نگرفته است.
این رهبر ارکستر در ادامه خاطرنشان کرد: یک هنرمند به غیر از خلق اثر نمی تواند کاری انجام دهد ولی در حال حاضر هیچ کدام از هنرمندان امید ندارند زیرا شرایطی برای فعالیت آنها فراهم نشده است و زمانیکه مشکلات معیشتی زیاد شود کسی به فکر هنر نیست در صورتیکه باید کاری کنیم مردم هنر را فراموش نکنند و در تنهایی بیشتر سمت موسیقی روند.
وی در پایان گفت: موسیقی نباید فراموش شود البته باید توجه داشته باشیم یک دست به تنهایی صدا ندارد و مسئولین باید در کنار هنرمندان باشند و از آنها حمایت کنند. در شرایط فعلی جامعه ما بیشتر به هنر نیاز دارد زیرا هنر می تواند امید به زندگی ایجاد کند پس بهتر است دست به دست هم دهیم و هنر را گسترش دهیم.


گفت و گو از : غزاله سعادتی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو صمیمی دیباچه با امین الله رشیدی خواننده و آهنگساز پیشکسوت :

ردیف‌ ها صدای هنرجو را می‌سازند | صداسازی معنایی ندارد !

۱۱:۰۰  -  ۲۰ خرداد ۱۴۰۰
گپ داغ دیباچه با علیرضا افخمی درباره تفکرات عجیب برادرش بهروز و حواشی سریال پنج کیلومتر تا بهشت

حواشی سریال پنج کیلومتر تا بهشت تاثیر مخربی بر ذهنم ایجاد کرد | مسئولین رده بالای سازمان صدا و سیما و بخش حقوقی آن از زیربار مسئولیت شانه خالی کردند!

۱۵:۳۷  -  ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
گپ و گفت دیباچه با میلاد کیایی نوازنده پیشکسوت سنتور و آهنگساز

هیچ نهادی موسیقی را به رسمیت نمی‌شناسد | روح یک هنرمند به وسیله فرهنگ وسیع‌تر می‌شود

۱۷:۱۴  -  ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها