جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱  |  Friday, 12 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۳۰۷۰
تاریخ انتشار : ۲۷ : ۱۳ - ۰۶ دی ۱۳۹۴
رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران گفت: احساس من این است که مسئولان به این نتیجه رسیده‌اند که کارگروه‌های دعا تشکیل دهند و با مدیریت باد و باران مسئله آلودگی هوا را حل کنند.
 

دیباچه:

 

 

 

index3

 

تسنیم نوشت: پرویز سروری رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا در جریان دویست‌ و نوزدهمین جلسه شورا با اشاره به استمرار آلودگی هوای پایتخت اظهار داشت: باید بگوییم که آلودگی هوای تهران هرسال بدتر از پارسال.

سروری با بیان این مقدمه به بی‌برنامگی و انفعال در مجریان رفع آلودگی هوای کشور اشاره داشت و افزود: موج بی‌برنامگی و انفعال در مجریان و مسئولین ذی‌ربط به‌خوبی قابل مشاهده است.

وی یادآور شد: مسئله آلودگی هوا به‌عنوان یک بحران غیرقابل حل در تهران مطرح است، این در حالی است که دولت سهم خودش را به شهرداری در حمایت از حمل و نقل عمومی پرداخت نکرده است و به سهم 80درصدی خودروهای شخصی در آلودگی هوا بی‌توجه است.

آلودگی هوا با تصمیمات استانی قابل حل نیست بلکه نیازمند تصمیمات پرهزینه و ضروری هستیم.

رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا در ادامه خاطرنشان کرد: احساس من این است که مسئولان به این نتیجه رسیده‌اند که کارگروه‌های دعا تشکیل دهند و با مدیریت باد و باران مسئله آلودگی هوا را حل کنند.

وی در ادامه خطاب به مسئولان تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز در این زمینه گفت: مسئول ادامه وضعیت آلودگی هوا و مرگ خاموش شهروندان چه‌کسی است؟ باید پاسخگو باشد.

پرویز سروری با این بیان که تا کی باید بی‌برنامه و منفعل عمل کرد، از شورای شهر تهران خواست تا قاطعانه به این موضوع ورود پیدا کند و تا به نتیجه رسیدن در این مسئله پیگیر حل آلودگی هوا باشد.

ابوالفضل قناعتی نیز در این بین با اعلام اینکه جزیره‌ای عمل کردن کار به جایی نمی‌رساند پیشنهاد داد در خصوص تعیین یک تصمیم‌گیری قاطع در خصوص رفع آلودگی هوا از مقام معظم رهبری در این زمینه کسب تکلیف شود.

عباس جدیدی معاون نظارت شورا نیز با اشاره به اینکه قانون ورود به این موضوع و سهم هر بخش را مشخص کرده است، اظهار داشت: آنچه مردم را از پای در می‌آورد ذرات معلق زیر 2.5 میکرون است که حاصل احتراق موتورهای کاربراتوری است.

وی افزود: در مورد هزینه تعویض خودروها و تسهیلاتی که در این بخش باید در نظر گرفته شود نیز قانون به‌صراحت اشاره‌هایی دارد.

جدیدی خاطرنشان کرد: رسیدگی به موضوع آلودگی هوا سخت و پیچیده نیست. ممنوعیت تردد خودروهای بدون معاینه فنی صراحت قانونی دارد که باید اجرایی شود. بنابراین سه گزینه ممنوعیت تردد خودروها و موتورسیکلت‌های کاربراتوری و نیز اجرای قانون راه‌هایی است که به کاهش آلودگی هوا کمک می‌کند.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱