سه‌شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱  |  Tuesday, 16 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۳۰۳۸
تاریخ انتشار : ۱۱ : ۱۶ - ۰۵ دی ۱۳۹۴
جواد خیابانی - گزارشگر فوتبال - که برای کاندیداتوری انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه کرج ثبت‌نام کرده است، اولین دیدگاه‌های خود را در زمینه اقتصاد ورزش در یک گروه مجازی بیان کرد.
 

دیباچه:

01078187

خبرآنلاین نوشت: خیابانی در یکی از شبکه‌های مجازی و در گروهی که عضو آن است، در جواب یکی از اعضا که نوشت بهروز افخمی درباره چهار سال حضورش در مجلس گفته بود با این سطحی که از سیاست بلدم در مجلس یا چرت زدم یا به فیلمنامه فرزند صبح و تختی فکر کردم، این واکنش را نشان داد: «مطمئن باشید در مجلس چرت نمی‌زنم.»

در ادامه بحث هایی که در این گروه اجتماعی می‌شد، خیابانی درباره اقتصاد دولتی و اقتصاد خصوصی هم چند خطی نوشت: «اقتصاد دولتی و اقتصاد خصوصی کدامیک؟ هیچکدام در ورزش ما نتیجه نداده است. دلیل اصلی این است که کشورهای توسعه‌نیافته و حتی کشورهای در حال توسعه نیاز به زیرساخت‌های مالی، تجهیزاتی، فرهنگی، اجتماعی و بنیان‌های اقتصادی دارند. باشگاه‌های خصوصی در این کشورها وابسته به میلیاردرها می‌شوند؛ میلیاردرهایی که به خاطر عدم توان و مقابله به مثل با بودجه دولتی بالاخره شکست می‌خورند. ورزش ایران قبل از اینکه باشگاه‌هایش را به ثروتمندان بفروشد نیاز به این دارد که بنگاه‌های اقتصادی - ورزشی در کشور تاسیس شود تا با کسب درآمدهای مکفی بتوانند بودجه تیم‌هایشان را تامین کنند. گنج قارون هم که داشته باشی روزی تمام می‌شود و باشگاه و تیمت منحل یا ورشکسته می‌شود. تیم‌های خصوصی باید مکان ارتزاق و کسب درآمد یا فکر تولید محصول یا پدیده‌های ورزشی را داشته باشند. ورزشگاه اختصاصی با بهره‌برداری از فضاهای تجاری، تفریحی و گردشگری، اولین راهی است که ورزش ایران می‌تواند طی کند. یک بنگاه ورزشی اقتصادی باید ابتدا پول بسازد و کسب درآمد کند تا بتواند زندگی کند. در ردیف باشگاه‌های دولتی هم چون هیچ حد و مرزی وجود ندارد، لذا ولخرجی برخی تیم‌ها از کیسه دولت موجب ایجاد تورم در صحنه ورزش شده و عملا‌ باشگاه‌های خصوصی را از بین می‌برند.»

 

او در ادامه، کشور روسیه را مثال زد و گفت که این کشور هم از نظر او کشوری توسعه‌یافته از نظر اقتصادی در ورزش نیست: «آنها المپیک زمستانی سوچی را برگزار کردند و در ٢٠١٨ جام جهانی را میزبانی می‌کنند اما چون زیرساخت‌های اجتماعی و تشکیلاتی را خیلی کمتر از فرانسه و آلمان و انگلستان و استرالیا و ... دارند در فضای قرض و وام و فشار اقتصادی گرفتار خواهند شد. البته پز خواهند داد و مسابقات را هم به نحوی خوب برگزار خواهند کرد اما توازن خرج و درآمدشان موجب آزارشان خواهد شد. فرانسه همین امشب می‌تواند جام ملت‌ها را شروع کند! آلمان همین فردا صبح می‌تواند جام جهانی را برگزار کند! استرالیا می‌تواند در سال سه بار جام ملت‌های آسیا را به انجام برساند. اما کشورهای در حال توسعه چون زیرساخت اصلی را نداشته و ندارند مجبور به هزینه‌های بیشتری هستند و همین اقتصادشان را نابود می‌کند.»

 

در این گروه، جواد خیابانی با سوالی مواجه شد که بدون شک بارها و بارها آن را تجربه کرده است. یک نفر از او پرسید که از این هجمه‌هایی که علیه شما استفاده می‌کنند ناراحت نمی‌شوید‌ که او این واکنش را نشان داد: «اینها هجمه نیست عزیزم. من هر جمله و کلمه‌ای از مردم کشورم را دوست دارم. آنها بودند که مرا به اینجا رساندند و به همه آنها مدیونم. امیدوارم همه با هم مهربان‌تر بشویم.»

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با تهیه‌کننده و کارگردان نماهنگ مسافران خورشید

ساخت نماهنگ تاریخی همانند فیلم تاریخی پرهزینه‌ است/ استفاده از تابلوی ظهر عاشورای مرحوم استاد اسماعیل زاده در نماهنگ

۱۵:۵۰  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
تاسوعا و عاشورای حسینی در قاب تصویر دیباچه؛

وقتی باران اشک، موسیقی زمین و آسمان می‌شود

۱۲:۴۸  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
دبیر فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

وزارت میراث فرهنگی نگاه حمایتی به بافت تاریخی یزد داشته باشد/ سازه‌های خشتی یزد در معرض خطر سیل قرار دارد

۱۰:۳۵  -  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱