سه‌شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱  |  Tuesday, 04 October 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۷۲۵۸
تاریخ انتشار : ۲۲ : ۰۹ - ۲۴ تير ۱۳۹۵
دیباچه: بعد از درگذشت عباس کیارستمی کار گردان سینمای ایران توجه به حقوق بیماران و همچنین خطاهای پزشکی پررنگ شده است.به گزارش دیباچه به نقل از ایلنا بعد از انتشار خبر درگذشت عباس کیارستمی گروهی از سینماگران و اهالی رسانه کمپینی را راه اندازی کردند به نام کمپین پیگیری پرونده پزشکی عباس کیارستمی هدف این کمپین پیگیری روند درمان عباس کیارستمی در ایران و فرانسه است و قصد دارد تا مشخص کند آیا در روند درمان این کارگردان قصور ی از طرف تیم پزشکی رخ داده است یا خیر؟

دیباچه-کمپین حقوق بیماران


 در روزهای گذشته دومین کمپین در این زمینه با نام کمپین "حقوق بیماران" راه اندازی شده است موسسان این کمپین درباره اهداف آن نوشته‌اند:

در قوانین ایران حقوق بسیاری برای بیماران در نظر گرفته شده، اما به دلیل نبود آگاهی کافی در مورد این حقوق و محلی که شهروندان می‌توانند در صورت لزوم برای احقاق حق خود به آنجا شکایت کنند، متاسفانه در بسیاری موارد شاهد‌‌ رها کردن مسائل هستیم.

این حرکت در سطح فضای مجازی به موفقیت رسید، حال از علاقمندان دعوت می‌شود، کسانی که تمایل دارند تا در تاسیس یک سمن (NGO- یا سازمان غیر دولتی و مردم نهاد) به صورت قانونی تحت عنوان انجمن حمایت از حقوق بیماران شرکت داشته باشند از طریق آی دی تماس کانال اطلاع دهند تا مقدمات تاسیس این انجمن به امید خدا فراهم شود.

طبیعتا در چنین انجمنی به حضور پزشکان محترم و متعهد که دلسوز حرفه خود و بیماران هستند، وکلای محترم و حقوق دانان که مایل هستند به شهروندان عادی کمک کنند و همچنین سایر شهروندان نیاز است.

آدرس کانال تلگرام این کمپین به شرح زیر است:

https://telegram.me/hoghoghebimar
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با سردار سرتیپ "بهمن کارگر" رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از تولید آثار در این عرصه حمایت همه جانبه خواهد کرد/ "موقعیت مهدی" اثری با روایت صحیح بود

۱۰:۰۵  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۱
در گفت و گو دیباچه با "سید محمدرضا خوشرو "مدیر شبکه نسیم مطرح شد

شبکه نسیم بزودی پربار می‌شود / «خندوانه» تا پایان سال ۱۴۰۱ به روی آنتن نمی‌رود / « دورهمی و کتاب باز » هرگز تعطیل نمی شوند

۱۶:۳۶  -  ۰۶ مهر ۱۴۰۱
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیباچه:

اخلاق حرفه‌ای در سینما از اهمیت زیادی برخوردار است/ سیمرغ‌ها در جشنواره‌ها باید معنای واقعی پیدا کند

۱۶:۲۸  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
گزارش تصویری دیباچه

شاهکار بچه‌های معلول و ناشنوا در تئاتر شهرزاد

۱۱:۲۶  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با داریوش مؤدبیان

تئاتر تلویزیونی حیثیت تولید تلویزیونی است / من همیشه خود را یک پژوهشگر می‌دانم

۱۷:۰۷  -  ۲۰ شهريور ۱۴۰۱