پنجشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۱  |  Thursday, 07 July 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۷۲۵۸
تاریخ انتشار : ۲۲ : ۰۹ - ۲۴ تير ۱۳۹۵
دیباچه: بعد از درگذشت عباس کیارستمی کار گردان سینمای ایران توجه به حقوق بیماران و همچنین خطاهای پزشکی پررنگ شده است.به گزارش دیباچه به نقل از ایلنا بعد از انتشار خبر درگذشت عباس کیارستمی گروهی از سینماگران و اهالی رسانه کمپینی را راه اندازی کردند به نام کمپین پیگیری پرونده پزشکی عباس کیارستمی هدف این کمپین پیگیری روند درمان عباس کیارستمی در ایران و فرانسه است و قصد دارد تا مشخص کند آیا در روند درمان این کارگردان قصور ی از طرف تیم پزشکی رخ داده است یا خیر؟

دیباچه-کمپین حقوق بیماران


 در روزهای گذشته دومین کمپین در این زمینه با نام کمپین "حقوق بیماران" راه اندازی شده است موسسان این کمپین درباره اهداف آن نوشته‌اند:

در قوانین ایران حقوق بسیاری برای بیماران در نظر گرفته شده، اما به دلیل نبود آگاهی کافی در مورد این حقوق و محلی که شهروندان می‌توانند در صورت لزوم برای احقاق حق خود به آنجا شکایت کنند، متاسفانه در بسیاری موارد شاهد‌‌ رها کردن مسائل هستیم.

این حرکت در سطح فضای مجازی به موفقیت رسید، حال از علاقمندان دعوت می‌شود، کسانی که تمایل دارند تا در تاسیس یک سمن (NGO- یا سازمان غیر دولتی و مردم نهاد) به صورت قانونی تحت عنوان انجمن حمایت از حقوق بیماران شرکت داشته باشند از طریق آی دی تماس کانال اطلاع دهند تا مقدمات تاسیس این انجمن به امید خدا فراهم شود.

طبیعتا در چنین انجمنی به حضور پزشکان محترم و متعهد که دلسوز حرفه خود و بیماران هستند، وکلای محترم و حقوق دانان که مایل هستند به شهروندان عادی کمک کنند و همچنین سایر شهروندان نیاز است.

آدرس کانال تلگرام این کمپین به شرح زیر است:

https://telegram.me/hoghoghebimar
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
سید شاهین موسوی، بوکسور ملی پوش کشور و نفر پنجم بوکس جهان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

برای حضور در المپیک فرانسه باید تغییر وزن بدهم / متاسفانه ما در هیج مسابقه ای با رقبای خود حضور پیدا نمی کنیم

۱۲:۳۱  -  ۱۲ تير ۱۴۰۱
حمیدرضا مهدی پور تهیه کننده برنامه طنز «دی بی سی فارسی» در گقت و گو با دیباچه مطرح کرد:

هدف اصلی ما از تولید برنامه «دی بی سی فارسی» شکستن هژمونی شبکه‌های معاند بود / با استقبال خوب مدیران جدید رسانه ملی به تلویزیون آمدیم

۱۵:۳۳  -  ۰۸ تير ۱۴۰۱
غفلت بزرگ در حوزه نمایشنامه نویسی

چرا بیشتر نمایش‌های روی صحنه، برگرفته از نمایشنامه‌های خارجی است؟

۱۳:۰۱  -  ۰۸ تير ۱۴۰۱
احمد شفیعی، تهیه کننده سریال « آقای قاضی » در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

این اولین ژانر درام قضایی در قالب یک سریال است / بهزاد خلج در نقش یک قاضی واقعی ظاهر شد / فصل دوم سریال آقای قاضی بزودی ساخته می‌شود

۱۷:۰۸  -  ۰۶ تير ۱۴۰۱
ابراهیم فروزش کارگردان و فیلمنامه نویس سینما در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

ارگان‌های دولتی ما بودجه کمی در سال برای ساخت یک فیلم بلند دارند / امیدوارم این کارگروه فارابی قدم‌های مثبتی بردارد

۱۷:۰۳  -  ۰۴ تير ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار