استادان و دانشجویان صنعتی شریف به « علی عسگری » نامه نوشتند| «عادل »را برگردانید
به گزارش دیباچه، گروه ها ،تشکل های دانشجویی  و مردمی،روزنامه نگاران و سایر چهره های تاثیر گذار همچون هنرمندان ،ورزشکاران و حتی برخی از سیاسیون ،پس از تعطیلی 90 به دست مدیر جوان شبکه سه و البته با چراغ سبز « علی عسگری » رئیس صدا  و سیما ،بارها به طرق مختلف به رئیس صدا و  سیما نامه زدند و از او خواستند تا زمینه بازگشت این مجری توانمند و محبوب را به شبکه خودش فراهم کند؛ اتفاقی که تا این لحظه با بی توجهی صرف و توهین آمیز رئیس صداو سیما نسبت به نظر اکثریت مخاطبان تلویزیون همراه بوده است؛ رئیس صدا و سیمایی که مدیریتش آنقدر متزلزل بوده که در ماه های اخیر رهبر معظم انقلاب در جلسات مختلف از شیوه مدیریت سازمان صدا وسیما و اتفاقاتی که در آن پیش می رود انتقاد کرده اند و در نهایت با تلنگر رهبری معظم،رئیس صدا و سیما بلافاصله دستور جدید صادر کرده و به مدیران پایینی خود دستورالعمل هایی را ابلاغ کرده تا طبق فرمایشات رهبر انقلاب و تذکرهای به جای ایشان ، اقدام کنند. 
اخیرا نیز جمعی از استادان، فارغ‌التحصیلان و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف با نگارش نامه‌ای خطاب به رییس سازمان صداوسیما، از او خواستند که برنامه «نود» را با اجرای عادل فردوسی‌پور به آنتن تلویزیون برگرداند.

این نامه به صورت الکترونیکی و دستی، امضای بیش از ۱۵۰۰ تن از استادان، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه را با خود دارد.

متن نامه استادان، فارغ‌التحصیلان و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف به این شرح است:

«جناب آقای دکتر علی‌عسگری
ریاست محترم سازمان صدا و سیما
با سلام و احترام

همان‌طور که مستحضر هستید آقای دکتر عادل فردوسی‌پور دانشجوی دانشگاه صنعتی‌شریف بوده‌اند و سال‌هاست که به عنوان مدرس مدعو در دانشکده صنایع این دانشگاه فعالیت می‌کنند.

ما جمعی از اساتید، فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف ضمن حمایت کامل خود از ادامه فعالیت‌های تلویزیونی ایشان اعلام می‌کنیم که آقای دکتر فردوسی‌پور در طول سالیان متمادی تحصیل و تدریس در دانشگاه صنعتی‌شریف همواره از سلامت و وجدان کاری، حسن رفتار و صداقت در گفتار برخوردار بوده‌اند و سرمایه ارزشمندی برای جامعه دانشگاهی و رسانه‌ای کشور محسوب می‌شوند.
حذف برنامه نود از تلویزیون که به گواه نظرسنجی‌های داخلی صدا و سیما از نگاه مردم و هیأت انتخاب، پربیننده‌ترین برنامه این رسانه تعیین شده، اثری جز دلسردی مردم به خصوص جوانان نخواهد داشت. چهره‌ای که با صداقت و سلامت کاری بیش از دو دهه برای اعتلای کشورش فعالیت کرده، حذف شدنی نیست. لذا خواهشمندیم ضمن بازنگری در تصمیم اتخاذ شده زمینه بازگشت ایشان به تلویزیون، جایی که به آن تعلق دارد، فراهم شود.»

امضای این نامه به دو صورت الکترونیکی و دستی انجام شده است که برای اطلاع از اسامی افرادی که این نامه را به صورت الکترونیکی امضا کرده‌اند اینجا را کلیک کنید.

برای اطلاع از اسامی افرادی که به صورت دستی این نامه را امضا کرده‌اند هم اینجا  را می‌توانید کلیک کنید.