جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸  |  Friday, 19 July 2019

دیباچه

کد خبر: ۴۹۴۴۱
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۱۱ - ۰۱ تير ۱۳۹۸

سید مسعود آریادوست : جریان خاموشی و کم نور بودن سیستم روشنایی پارک‌ها و امکان عمومی،مشکلی است که هر ساله  و به خصوص در فصل تابستان دامن‌گیر شهروندان می‌شود. امسال نیز ضمن بررسی وضعیت پارک‌ها و بوستان‌ها شاهد همین مشکل هستیم. برخی اماکن برای خانواده‌هایی که خواهان گذران ساعتی خوش در بیرون از منزل هستند، گاها با نبود لامپ و روشنایی مشکل‌ساز می‌شوند. کم نوری برخی پارک‌ها در حدی است که بعضا برای آمد و شدی مختصر از یک نقطه به نقطه‌ی دیگر پارک، باید از نور موبایل استفاده کرد.

به گزارش "دیباچه" معمولا آلاچیق‌ها از آن جهت که می‌توانند محل مناسبی برای گذران خانواده‌ها در دل محیطی سرسبز باشند، انتخاب اول شهروندان محسوب می‌شوند. اما نبود لامپ بر بلندای این آلاچیق‌ها، کف لذت شهروندان را به حداقل تنزل می‌دهد. با این اوصاف مسئولان مربوطه مثل همه سال‌ها غالبا از پاسخ صریح و شفاف پرهیز می‌کنند.

در همین راستا تلاش برای صحبت با مسئولان سازمان بوستان‌ها و فضای سبز تهران بی‌نتیجه ماند. روابط عمومی مربوطه ضمن گلایه‌ی چند باره از تماس با تلفن همراه شخصی‌اش، مصاحبه را به روزها دیگر موکول کرد. هر چند که با ارسال فکس به دفتر "علی محمد مختاری"، مدیر عامل این سازمان و تماس‌های مجدد با روابط عمومی مربوطه باز هم نتیجه‌ای عاید خبرنگار دیباچه نشد. خاطرنشان می‌شود آخرین پاسخی که از سوی روابط عمومی سازمان مذکور ابلاغ شد، دال بر بی‌اطلاعی از آقای مختاری و ارجاع به زیرمجموعه‌های وابسته بود.

سازمان بوستان‌ها: به ما ربطی ندارد!با زیرمجموعه های مربوطه صحبت کنید | عضو شورای شهر: شخصا پیگیری می کنم

در ادامه این گزارش تماس‌های مکرر با اعضای شورای شهر تهران به نتیجه رسید و دکتر زهرا صدراعظم‌نوری، رئيس كميسيون سلامت، محيط زيست و خدمات شهري شوراي شهر تهران، در پاسخ به این سوال که چرا در برخی از پارک‌ها و بوستان‌ها شاهد خاموشی و کم‌نوری هستیم، گفت: ما در این خصوص گزارشی دریافت نکرده‌ایم. باید این موضوع را بررسی کرد. باید مواردی و مکان‌هایی که در سوال‌تان مطرح کردید بررسی شود.

پارک نهج‌البلاغه، پارک فدک ( باغ راه فدک ) ایران زمین، آلاچیق‌های پارک طالقانی، بام تهران ، بخش دریاچه پارک آب و آتش، پارک گفتگو، دریاچه چیتگر، از جمله مکان‌هایی بودند که خبرنگار "دیباچه" به عنوان مکان‌های کم نور و یا خاموش در گفت‌وگو با رئيس كميسيون سلامت، محيط زيست و خدمات شهري شوراي شهر تهران یاد کرد.

نوری ادامه داد: احتمال دارد از ساعت 12 شب به بعد به خاطر مصرف انرژی و صرفه جویی، شاهد قطعی‌های موقت در برخی از پارک‌ها باشیم. به هر حال وقتی برق این اماکن تا صبح روز بعد روشن بماند، طبیعتا مصرف انرژی بالایی را به همراه خواهد داشت. لذا برای مدیریت مصرف انرژی، به ناچار ممکن است لامپ‌های آن اماکن خاموش شوند.

وی افزود: اماکنی که مورد استقبال مردم است و از لحاظ ایمنی و امنیتی حائز اهمیت می‌باشند، طبیعتا باید در خصوص روشن نگه داشتن آن مکان‌ها، مراعات شود تا مشکلی به لحاظ امنیتی ایجاد نگردد.

او با تاکید بر پیگیری موضوع خاموشی‌ها و کم‌نوری‌ها در برخی پارک‌ها ابراز داشت: من شخصا این موارد را پیگیری می‌کنم تا به جواب قطعی برسم. بدون تردید این جریان پیگیری خواهد شد. به کارشناس‌های مربوطه اطلاع‌رسانی می‌شود تا این قضایا را بررسی کنند. پاسخ قطعی را در آینده نزدیک به شما خواهیم گفت؛ هر چند که تا کنون گزارشی در مورد خاموشی‌ این اماکن را دریافت نکرده‌ایم.

"دیباچه" ضمن تشکر از رئيس كميسيون سلامت، محيط زيست و خدمات شهري شوراي شهر تهران، در پاسخگویی به مساله مطرح شده، از انعکاس بررسی‌های ایشان استقبال می‌کند.


منبع: دیباچه
برچسب ها: خاموشی پارک
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
چطوری بعضی به خودشان اجازه می دهند نقش مادری را با نگهداری از سگ مقایسه کنند!؟ |  عملهای زیبایی به بازیگر لطمه می زند
گفت و گو دیباچه با آزیتا ترکاشوند بازیگر « گاندو » و « بوی باران »

چطوری بعضی به خودشان اجازه می دهند نقش مادری را با نگهداری از سگ مقایسه کنند!؟ | عملهای زیبایی به بازیگر لطمه می زند

۱۰:۵۹  -  ۲۲ تير ۱۳۹۸
تازه در اول راه تغییر سینما هستیم | فیلم ایرانی مورد علاقه ام « درباره اِلی » است
کارشناس سینما و استاد دانشگاه اکستر انگلستان در گفت و گو با دیباچه عنوان کرد :

تازه در اول راه تغییر سینما هستیم | فیلم ایرانی مورد علاقه ام « درباره اِلی » است

۱۰:۳۱  -  ۲۲ تير ۱۳۹۸
«آبجی» به هند رفت

«آبجی» به هند رفت

۱۱:۲۳  -  ۱۳ آذر ۱۳۹۵
مخالفان نظام جمهوری اسلامی گاندو را با جدیت دنبال کردند! | برای شناخت بیشتر «جیسون» مشاوره ای از نهادهای امنیتی نداشتم
پیام دهکردی بازیگر نقش مایکل هاشمیان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

مخالفان نظام جمهوری اسلامی گاندو را با جدیت دنبال کردند! | برای شناخت بیشتر «جیسون» مشاوره ای از نهادهای امنیتی نداشتم

۱۱:۳۸  -  ۲۰ تير ۱۳۹۸
رقص های دوتایی تمرین می کردیم می ذاشتیم سر نوار بیاد | تا دیپلم گرفتم سبیلمو نمیتونستم بردارم | سربمباران ها ترس نداشتیم!
گفت و گو متفاوت و خارج از قاب دیباچه با « بهنوش بختیاری » درباره دهه 60 و مرور خاطرات

رقص های دوتایی تمرین می کردیم می ذاشتیم سر نوار بیاد | تا دیپلم گرفتم سبیلمو نمیتونستم بردارم | سربمباران ها ترس نداشتیم!

۱۶:۲۴  -  ۱۷ تير ۱۳۹۸
پربازدیدها