جمعه ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  Friday, 26 April 2019

دیباچه

کد خبر: ۴۹۰۱۴
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۱۳ - ۱۰ آبان ۱۳۹۷

مریم بوبانی از بازیگران سینما، تئاتر و تلویزیون معتقد است تلویزیون حتی قادر به پرداخت دستمزدهای عقب‌افتاده بازیگران هم نیست چه برسد به اینکه در ازای پخش مجدد سریال‌ها به بازیگران آن مجموعه، مبلغی را پرداخت کند.

مریم بوبانی درمورد بدحسابی سازمان با بازیگران و پرداخت نشدن به موقع دستمزدها گفت: «همین ابتدا باید بگویم تلویزیون دستمزد بازیگران در سریال‌‌های جدید را پرداخت کند، ‌حق‌الزحمه برای بازپخش کارهای قدیمی پیشکش... واقعیت این است که کفگیر سازمان تهِ دیگ خورده است و با پخش سریال‌‌های قدیمی تنها از گذشته تقدیر می‌کند. به هر حال بازپخش سریال‌‌‎های قدیمی و در نظر گرفتن مبلغی برای عوامل مجموعه اتفاقی است که فکر می‌کنم در کشورهای دیگر رخ می‌دهد اما در اینجا مثل خواب و خیال است. سازمان صدا و سیما هم مثل سازمان‌‌‌های مردمی دیگر باید موجب آسایش باشد اما تعجب‌آور نیست که در این امر ناموفق بوده است.»

او در ادامه گفت: «در حال حاضر برای بازی در یک اپیزود قراردادی معادل با میانگین دستمزدها در سال 1390 را بسته‌ام و هیچکس نمی‌تواند گلایه کند چون من نه تنها از این راه امرار معاش می‌کنم که به عنوان بازیگر نیاز به دیده شدن دارم.»

بوبانی که معتقداست کارهای ماندگار تلویزیون حاصل تلاش فردی آدم‌ها بوده، در همین ارتباط گفت: «تلویزیون هیچگاه وضعیت خوبی نداشته و اگر کار خوبی در این میان ساخته شده حاصل زحمت و تلاش آدم‌های خاصی بوده که آمدند و کار خوبی را تحویل دادند؛ وگرنه عملکرد ضعیف سیما موجب گرایش مردم به شبکه‌‌های مزخرف ماهواره‌ای شده است.»

او درمورد اختلاف نظرهای اخیردر صدا و سیما و خصوصا شبکه سه هم گفت: «اگر صدا و سیما را مانند یک خانه در نظر بگیرید؛ واقعیت این است که وقتی پدر خانواده عاقل نباشد افراد خانه به جان یکدیگر می‌افتند. در چنین وضعیتی مدیریت درست وجود ندارد و همه چیز بر مبنای روابط شکل می‌گیرد و پیش می‌رود.»

این بازیگر درمورد ادعای مدیران سیما مبنی بر افزایش مخاطب در سال‌‌های اخیر گفت: «سوالی که مطرح می‌شود این است: دلیل این افزایش مخاطب چیست؟ سریال‌‌های شاخصی ساخته شده است؟ متاسفانه اینچنین نیست و گاهی اوقات و به صورت مقطعی کار خوبی پخش می‌شود. واقعیت این است که من به شخصه بارها با این جمله مواجه شده‌ام که مردم می‌گویند ما اصلا تلویزیون ایران را نمی‌گیریم.»

مریم بوبانی درمورد فعالیت‌های اخیر خود هم گفت: «به تازگی در فیلمی به کارگردانی جمیل رستمی در کردستان جلوی دوربین رفتم. همچنین در دو اپیزود از کار جمال حاتمی حضوری کوتاه داشتم. دلیلش اعتماد و اعتقادی است که به جمال حاتمی و کارش دارم. فعلا در کارهای پراکنده اینچنینی حاضر می‌شوم و منتظر روزهای بهتر هستم.»

گفت و گو از سعید طاهری
منبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
لقاح بین سگ و گوسفند مقدور نیست! |این گوسفندان اصلاح نژاد شده اند نه تراریخته!
پرفسور« علی کرمی» در گفتگو با دیباچه در باره گوسفندان وارد شده از رومانی مطرح کرد:

لقاح بین سگ و گوسفند مقدور نیست! |این گوسفندان اصلاح نژاد شده اند نه تراریخته!

۱۱:۳۷  -  ۳۱ فروردين ۱۳۹۸
حرمت مرحوم مشایخی رعایت نشد | عده ای به دنبال خودنمایی بودند!
عصبانیت همایون ارشادی از اتفاقات تلخ در مراسم « ختم » جمشیدمشایخی

حرمت مرحوم مشایخی رعایت نشد | عده ای به دنبال خودنمایی بودند!

۰۹:۵۹  -  ۲۲ فروردين ۱۳۹۸
پربازدیدها
آخرین اخبار