جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷  |  Friday, 15 February 2019

دیباچه

کد خبر: ۴۸۷۲۲
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۷ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۷

رفت و آمد بازیگران و فعالان صنعت سینما با سیاستمداران و صاحبان قدرت چیز عجیب و تازه ای نیست اما دادن پست سیاسی به یک بازیگر خارجی از سوی دولت یک کشور موضوعی نیست که در دنیای سیاست و سینما موضوعی عادی باشد.

به گزارش دیباچه به نقل از : CNN، وزارت امور خارجه روسیه در شنبه شب در بیانیه ای که در صفحه رسمی فیس بوک خود منتشر شد اعلام کرد که روسیه ،«استیون سیگال» را به عنوان نماینده ویژه خود در ارتباطات بشردوستانه بین ایالات متحده و روسیه منصوب کرد.

براساس این بیانیه، نقش این بازیگر کهنه کار سینمای رزمی و اکشن این خواهد بود که روابط ایالات متحده و روسیه را در عرصه بشردوستانه ارتقاء دهد. در بخش دیگری از این بیانیه آمده که این نقش شامل همکاری "در زمینه تبادلات فرهنگی، عمومی و جوانان" خواهد بود.

بیانیه وزارت امور خارجه تاکید دارد که این مقام بدون پرداخت دستمزد و به صورت افتخاری مانند سفیران حسن نیت سازمان ملل خواهد بود.

سیگال یکی از دوستان نزدیک و طرفداران سرسخت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به شمار می رود و یکی از میهمانان ویژه وی در مراسم سوگند ریاست جمهوری پوتین بود. به نظر می رسد که علاقه پوتین به ورزش های رزمی و جودوکار بودن وی در این دوستی نقش ویژه ای داشته است و همین امر باعث شد که به دستور پوتین از سال 2016، شهروندی روسیه به سیگال اعطا شود.

البته سیگال علاوه بر تابعیت آمریکایی و روسی، تابعیت صربستان را هم در سال 2016 به دلیل دیدار های متعدد از این کشور و درخواست وی برای آموزش آیکیدو به نیروهای ویژه این کشور دریافت کرده است. سیگال دان ۷ آیکیدو خود را در سنین جوانی در ژاپن دریافت کرد.

استیون سیگال که کار خود را با بدل کاری از اوایل دهه 80 میلادی آغاز کرد در سال 1988 و با بازی در فیلم بالاتر از قانون (Above the Law) به شهرت رسید. از دیگر آثار مشهور وی در سینمای رزمی و اکشن می توان به در محاصره Under Siege)) در سال 1992، بر زمین مرگبار On Deadly Ground)) 1994 و میهن پرست The Patriot)) در سال 1998 اشاره کرد. نام سیگال بعد از یکدوره ده ساله دوری از جریان اصلی سینما در سال 2010 با بازی در فیلم ماچته Machete)) بار دیگر بر سر زبان ها افتاد. آخرین فیلم وی به نام کارتل ها Cartels)) سال گذشته اکران شد.


منبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
چالش مهراوه شریفی نیا در فیلمی که در کنار امین حیایی بازی کرد
برنامه مدیا با اجرای لاله صبوری

چالش مهراوه شریفی نیا در فیلمی که در کنار امین حیایی بازی کرد

۲۲:۰۰  -  ۱۳ بهمن ۱۳۹۷