پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸  |  Thursday, 18 July 2019

دیباچه

کد خبر: ۴۸۷۱۹
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۰ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۷

خواننده موسیقی پاپ گفت: موسیقی پاپ این روزها در مسیر مناسبی حرکت می کند و خوانندگان به خوبی می توانند نیاز موسیقایی مردم را برطرف کنند.

نیما علامه در گفت و گو با خبرنگار حوزه موسیقی دیباچه درباره وضعیت این روزهای موسیقی پاپ، تأکید کرد: درحال حاضر با افزایش تعداد خوانندگان، تنوع آثار در این سبک موسیقی بسیار بیشتر از گذشته شده است.

وی ادامه داد: سلیقه مردم متفاوت است اما امروز خوانندگان می توانند پاسخگوی نیاز مردم باشند.

خواننده آهنگ «یه جای دور» افزود: بسیاری از خوانندگان علاوه برخوانندگی شعر و تنظیم آهنگ ها را هم انجام می دهند که این موضوع نشاندهنده انگیزه بیشتر هنرمندان این حوزه است.

** برخی تنها برای سودمالی بیشتر آهنگ می سازند

علامه در ادامه درباره چگونگی ماندگاری آثار پاپ، گفت: اگر خوانندگان بدون در نظر گرفتن سود مالی دست به تولید آهنگ ها بزنند، بی شک شاهد آثار ماندگارتری خواهیم بود.

وی افزود: آهنگ های بسیاری تولید می شود که در کوتاه مدت به واسطه تبلیغات مورد پسند مردم قرار می گیرد اما عمرطولانی ندارد و جاودانه نمی شود، آهنگی بر دل می نشیند که از دل تولید کننده برآمده باشد.

خواننده آهنگ «پدر» یادآور شد: وقتی یک خواننده  با تمام احساسش یک آهنگ را بخواند و برایش وقت بگذارد، ضمیر ناخودآگاه مردم هم این آهنگ را می پسندد.

«علامه» به شهرت طلبی و پول دوستی برخی از افراد اشاره کرد و گفت: عده ای برای بدست آوردن نام و همچنین پول بیشتر آهنگ هایی تولید می کنند که فقط در کوتاه مدت استفاده می شود اما وقتی افراد با دلشان فعالیت کنند پول و نام نیک به سمت فرد می آید.

** گرانی های امروز حق مردم ایران نیست!

خواننده آّهنگ «آخرین دیدار» همچنین درباره شرایط اقتصادی و اجتماعی این روزهای کشور اظهار کرد: اوضاع این روزها بسیار آشفته است مردم نمی توانند مانند سابق امرار معاش کنند.

علامه ادامه داد:مردم ایران در سال های گذشته سختی های بسیاری کشیده اند. هشت سال جنگ تحمیلی و مشکلات بعد از جنگ را از سرگذرانده اند به همین دلیل امروز باید در رفاه باشند اما متاسفانه هموطنانم درشرایط بسیار بدی زندگی می کنند.

وی به پدران و مادران بازنشسته کشور اشاره کرد و گفت: افرادی که سی سال از عمر خودشان را در نهادهای مختلف صرف خدمت به مردم کرده اند شرایط فعلی و گرانی های امروز حقشان نیست. آنها باید این روزها درشادی و رفاه باشند.

خواننده آهنگ «مرز محکم» یادآور شد: درست است که قسمت عمده این مشکلات به بی فکری مسئولان برمی گردد اما با حمایت مردم از یکدیگر بی شک اوضاع بسیار بهتر از قبل می شود.

علامه به نارضایتی بیشتر مردم ایران از اوضاع نابسمان اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: متاسفانه اگر مسوولان ذره ای به وظایفشان عمل می کردند الان مردم راحتر زندگی می کردند. درحال حاضر عده بسیاری حتی نمی توانند از پس ساده ترین مخارج یعنی حتی خوراک و مسکن برآیند که این موضوع یک فاجعه است. امیدوارم اوضاع روبه بهبود پیش رود وبرکت مملکت بیشتر شود تا انسانها حالشان خوب شود.

** فکر نمی کنم اجازه کنسرت های خیابانی داده شود!

خواننده آهنگ «بی تو» در پایان درباره اعلام آمادگی خوانندگان برای برگزاری کنسرت های خیابانی گفت: حال مردم با این اتفاق بسیار بهتر می شود. این کنسرت ها می تواند مقداری از حواس مردم را از مشکلات اقتصادی روزمره به خود اختصاص دهد و حتی برای لحظاتی باعث شادی مردم شود که فکر می کنم اتفاق بزرگی است.

علامه خاطر نشان کرد: همیشه مردم در کنسرت ها بلیت خریده اند و به فکر هنرمندان بوده اند اما بسیار زیباست که در این روزها هنرمندان هم برای خوشحالی مردم قدم بردارند و به مردم نزدیک شوند اما فکر نمی کنم مجوزی برای اینکار صادرشود!

گفت و گو از: نازنین میرزاییمنبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
تازه در اول راه تغییر سینما هستیم | فیلم ایرانی مورد علاقه ام « درباره اِلی » است
کارشناس سینما و استاد دانشگاه اکستر انگلستان در گفت و گو با دیباچه عنوان کرد :

تازه در اول راه تغییر سینما هستیم | فیلم ایرانی مورد علاقه ام « درباره اِلی » است

۱۰:۳۱  -  ۲۲ تير ۱۳۹۸
«آبجی» به هند رفت

«آبجی» به هند رفت

۱۱:۲۳  -  ۱۳ آذر ۱۳۹۵
مخالفان نظام جمهوری اسلامی گاندو را با جدیت دنبال کردند! | برای شناخت بیشتر «جیسون» مشاوره ای از نهادهای امنیتی نداشتم
پیام دهکردی بازیگر نقش مایکل هاشمیان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

مخالفان نظام جمهوری اسلامی گاندو را با جدیت دنبال کردند! | برای شناخت بیشتر «جیسون» مشاوره ای از نهادهای امنیتی نداشتم

۱۱:۳۸  -  ۲۰ تير ۱۳۹۸
رقص های دوتایی تمرین می کردیم می ذاشتیم سر نوار بیاد | تا دیپلم گرفتم سبیلمو نمیتونستم بردارم | سربمباران ها ترس نداشتیم!
گفت و گو متفاوت و خارج از قاب دیباچه با « بهنوش بختیاری » درباره دهه 60 و مرور خاطرات

رقص های دوتایی تمرین می کردیم می ذاشتیم سر نوار بیاد | تا دیپلم گرفتم سبیلمو نمیتونستم بردارم | سربمباران ها ترس نداشتیم!

۱۶:۲۴  -  ۱۷ تير ۱۳۹۸
شهرنیاز به استراحت وسکوت شبانه دارد | تهران کسب وکار کم ندارد که بخواهیم شبها هم کار کنند!
معاونت فنی و عمرانی فرمانداری تهران در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

شهرنیاز به استراحت وسکوت شبانه دارد | تهران کسب وکار کم ندارد که بخواهیم شبها هم کار کنند!

۱۱:۴۶  -  ۱۷ تير ۱۳۹۸
تئاتر روزهای بدی را می گذراند| اصالت تئاتر از بین رفته است | این مردم هستند که  رضا گلزار را رضا گلزار می کنند!
سعید امیر سلیمانی هنرمند تئاتر،سینما و تلویزیون در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

تئاتر روزهای بدی را می گذراند| اصالت تئاتر از بین رفته است | این مردم هستند که رضا گلزار را رضا گلزار می کنند!

۱۱:۱۴  -  ۱۷ تير ۱۳۹۸
پربازدیدها
آخرین اخبار