جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷  |  Friday, 15 February 2019

دیباچه

کد خبر: ۴۸۷۰۳
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۹ - ۱۲ مرداد ۱۳۹۷

بازیگرمطرح تئاتر و تلویزیون گفت: بی شک بازیگری که فنون صحنه و تئاتر را بداند، در سینما و تلویزیون موفق خواهد شد اما معکوس این موضوع بسیار کمتر دیده شده است.

«الهام پاوه نژاد» در گفت و گو با خبرنگار دیباچه درباره تأثیر تجربه های تئاتر بر تصویر، تأکید کرد: به هرحال بازیگری روی صحنه تعریف می شود، بیشتر بازیگران خوب تصویر از تئاتر آمده اند البته این موضوع قاعده نیست اما معمولا به این صورت بوده است.

وی ادامه داد: تجربه ثابت کرده که اگر بازیگران روی صحنه توانا باشند در تصویر هم موفق خواهند بود.

بازیگر فیلم سینمایی «دیشب باباتو دیدم آیدا» با بیان اینکه صحنه دشواری های خاصی دارد، یادآور شد: معمولا بازیگرانی که از صحنه به تئاتر می آیند، موفق نیستند، چون صحنه به دلیل شرایط سختی که دارد، دشواری های خاص خود را دارد.

پاوه نژاد افزود: بازیگر باید فنون تئاتر و صحنه را بلد باشد، در بسیاری از مواقع دیده شده که بازیگرانی که از تصویر به تئاتر وارد شده اند، نتوانسته اند روی صحنه موفق عمل کنند.

** دوست دارم نقش های متفاوت را انتخاب کنم

بازیگر مجموعه تلویزیونی «ترانه مادری» درباره تفاوت در نقش هایش، بیان کرد: دوست دارم نقش های متفاوت را انتخاب کنم.

پاوه نژاد گفت: انتخاب نقش ها به سلیقه و توانایی من بستگی دارد و عوامل دیگر کمتر دخیل هستند.

**هنرمندان تافته جدا بافته نیستند!

بازیگر سریال «شاهگوش» در ادامه درباره وضعیت اقتصادی و اجتماعی این روزهای جامعه و انتقاد هنرمندان درباره اوضاع فعلی، تصریح کرد: به هرحال هنرمندان هم عضوی از این جامعه هستند و شرایط اجتماعی و اقتصادی این قشرهم به اتفاقات و سیاست های روز بستگی دارد.

پاوه نژاد ادامه داد: طبیعی است که بحران های اقتصادی و مشکلات اجتماعی روز در شرایط روحی و کاری من و اطرافیانم تأثیر گذارد، در خصوص این موضوعات منیتی وجود ندارد.

وی با اشاره به نظر عده ای که می خواهند هنرمندان را از جامعه جدا کنند، افزود: به نظرم یک شیطنت است که عده ای قصد دارند هنرمندان را از جامعه جدا کنند و بگویند ما تافته جدابافته هستیم، متاسفانه در دوره ای هم یک نام خاص مانند روشنفکر، جیره خوار یا مرفه بی درد برایمان انتخاب می کنند.

بازیگر سریال «هفت سنگ» با اشاره به اینکه همه عضو یک جامعه هستیم، تأکید کرد:همه از یک جامعه هستیم البته هنرمند بخاطر شغلش درمیان مردم شناخته شده تر است اما این انتقادها به تمام اقشار جامعه بازمی گردد همانطور که همه ما دندانپزشکی که نمی تواند برای درست کردن دندان ها دارو وارد کند و بنابراین اعتراض می کند را هم می بینیم.

پاوه نژاد خاطر نشان کرد:همه یک خانواده بزرگ هستیم که باید به هرحال از مشکلات یکدیگر بگوییم تا مسئولان بشنوند و تصمیم درستی برای این وضع نابسامان بگیرند.

گفت و گو از: نازنین میرزایی


منبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
چالش مهراوه شریفی نیا در فیلمی که در کنار امین حیایی بازی کرد
برنامه مدیا با اجرای لاله صبوری

چالش مهراوه شریفی نیا در فیلمی که در کنار امین حیایی بازی کرد

۲۲:۰۰  -  ۱۳ بهمن ۱۳۹۷