جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷  |  Friday, 15 February 2019

دیباچه

کد خبر: ۴۶۹۸۹
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۴ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۶
شبکه چهار سیما اول شهریور ماه به مناسبت روز پزشک ویزه برنامه 12 ساعته را در تجلیل از مقام شیخ بوعلی سینا از برج میلاد تهران به روی آنتن می برد.
به گزارش دیباچه، در ایران اول شهریور ماه، همزمان با زادروز بوعلی سینا، به پاس تألیفات و خدمات وی، به علوم پزشکی و فعالیت وی در این رشته، و تجلیل از پزشکان، روز پزشک نام گذاری شده‌است، به همین مناسبت شبکه چهار سیما ،ویژه برنامه «طلوع» را از ساعت 9 صبح تا 9 شب به صورت زنده از برج میلاد تهران تقدیم مخاطبان شبکه دانایی می کند تا به همین مناسبت تاریخ علم پزشکی با بیان همه ابعاد آن از جمله اخلاق پزشکی، سوگند پزشکی و تعهدات آن در مجله تصویری طلوع، ورق بخورد.

دورهمی «طلوع» به مناسبت روز پزشک

به گفته خسروی تهیه کننده «طلوع»: این ویژه برنامه 12 ساعته با محوریت تجلیل از مقام شیخ بوعلی سینا در علم پزشکی و روز پزشک از بخش های مختلفی تشکیل شده است از جمله دعوت از وزیران بهداشت در دوره های قبل و دعوت از وزیر بهداشت فعلی دکتر قاضی زاده هاشمی می توان اشاره کرد.

وی افزود:ویژه برنامه «طلوع» در واقع یک دورهمی با پزشکان سرشناس و مسئولان فعال در  حوزه پزشکی است.
خسروی گفت: در کنار گفتگوهایی که مجریان برنامه بنفشه رافعی و شاهین شرافتی با میهمانان در استودیو برنامه انجام خواهند داد مستند ها و گزارش های متنوعی در برنامه پخش می شود.
وی گفت:مستندی از زندگی پروفسور سمیعی،گزارشی از دستاوردهای پزشکی ایران و پخش انجام چند عمل جراحی از بخش های این ویژه برنامه تلویزیونی است.همچنين پخش صحبت های دكتر شاه حسينى راجع به طب نظامى و پزشكان جنگ، سخنان دكتر تاج بخش چهره ماندگار راجع به تاريخ و بوعلى سينا و سر زدن به موزه علوم پزشكى در چندین بخش از دیگر بخش های این برنامه است.
خسروی افزود: دکتر لعبت گرانپایه با انجام ۵۴ هزار ویزیت و ۱۵۰۰ جراحی رایگان در مناطق محروم که جایزه جهانی گوهرشاد را از آن خود کرده است از جمله میهمانانی است که در برنامه با وی گفتگو می شود و بخش هایی از اعمال جراحی که توسط ایشان انجام شده در برنامه پخش می شود.
تهیه کننده « طلوع» به دیگر میهمانهای برنامه اشاره کرد و افزود: دکتر امید روحانی  پزشک، منتقد فیلم و بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر ،خانم دکتر وحید دستجری،دكتر لنكرانى،دكتر زالى،دكتر فاضل،دكتر لاريجانى،دكتر قاضى زاده هاشمى،دكتر ولايتى،دكتر فرهاد و دكتر معتمدى از دیگر میهمانانی هستند که در برنامه حضور خواهند داشت.
ویژه برنامه  «طلوع» کاری از گروه دانش شبکه چهار سیما است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
چالش مهراوه شریفی نیا در فیلمی که در کنار امین حیایی بازی کرد
برنامه مدیا با اجرای لاله صبوری

چالش مهراوه شریفی نیا در فیلمی که در کنار امین حیایی بازی کرد

۲۲:۰۰  -  ۱۳ بهمن ۱۳۹۷