جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷  |  Friday, 15 February 2019

دیباچه

کد خبر: ۴۶۳۲۶
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۱ - ۰۴ مرداد ۱۳۹۶
گروه موسیقی «چاهی» در فستیوال بین‌المللی هنر و فرهنگ پاریس از سوی هیات داوران به عنوان گروه برگزیده این رویداد هنری انتخاب شده و تندیس جشنواره را به همراه جایزه نخست کارگردانی هنری از آن خود کرد.

به گزارش دیباچه، گروه موسیقی «چاهی» به سرپرستی «مازیار چاهی» در پی کسب رتبه اول در فستیوال‌های بین‌المللی موسیقی فولکلورِ کشورهای اتریش و اسپانیا، این‌بار به دعوت فستیوال بین‌المللی هنر و فرهنگ در شهر پاریس نیز به اجرا پرداخت.

گروه ایرانی برگزیده فستیوال هنر و فرهنگ پاریس شد

در این اجرا یک قطعه کوبه‌ای با همنوازی ساز عود به تنظیم و آهنگسازی «مازیار چاهی» و همچنین با طراحی و کارگردانی هنری «رضا موسوی» روی صحنه رفت. این پرفورمنس، در میان اجراهای متعدد گروه‌های موسیقی شرکت‌کننده از کشورهای روسیه، چین، کره جنوبی، اکراین، هند، بریتانیا، فرانسه، بنگلادش، ترکیه و مجارستان، ازسوی هیأت داوران به عنوان بر‌ترین اجرا در زمینه‌های اجرای صحنه‌ای، تنظیم و آهنگسازی و کارگردانی هنری برگزیده شده و از «رضا موسوی» نیز به عنوان کارگردان هنری برگزیده فستیوال تقدیر شد و لوح تقدیر و جایزه اول به وی اهدا شد.

در این اجرا پویا واعظی (نوازنده عود)، مهدی رجب‌زاده، محمدرضا غفاری و امیر جلیل‌زاده (نوازندگان دف)، «مازیار چاهی» را همراهی کرده‌اند.

اجراهای گروه موسیقی «چاهی» در اروپا ادامه دارد و در ۲۹ جولای (هفتم مرداد ماه سال جاری)، این چیدمان نوازندگی به علاوه «ملیحه شورشی»، در هامبورگ آلمان روی صحنه رفته و این بار اجرای خود را در قالب یک کنسرت و با رپرتواری از موسیقی محلی، تقدیم مخاطبان و موسیقی دوستان خواهند کرد.

منبع: ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
چالش مهراوه شریفی نیا در فیلمی که در کنار امین حیایی بازی کرد
برنامه مدیا با اجرای لاله صبوری

چالش مهراوه شریفی نیا در فیلمی که در کنار امین حیایی بازی کرد

۲۲:۰۰  -  ۱۳ بهمن ۱۳۹۷