جمعه ۰۳ فروردين ۱۳۹۷  |  Friday, 23 March 2018

دیباچه

کد خبر: ۴۵۸۹۰
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۶ - ۲۰ تير ۱۳۹۶
خواننده عرصه موسیقی بانوان و داور پروژه استعدادیابی «ماهنگ» در گفتگو با دیباچه
صبا محمدی، یکی از خوانندگان فعال عرصه موسیقی کشور که سالهاست به تدریس، خوانندگی و اجرا مشغول است و به عنوان داور در پروژه استعدادیابی «مآهنگ» حضور دارد، از وضعیت فعلی موسیقی بانوان گفت

صبا محمدی یکی از خوانندگان فعال عرصه موسیقی کشور که سالهاست به تدریس، خوانندگی و اجرا مشغول است و به عنوان داور در پروژه استعدادیابی «مآهنگ» حضور دارد، درباره وضعیت فعلی موسیقی بانوان به خبرنگار دیباچه گفت: طی سالهای اخیر، موسیقی بانوان اوضاع بهتری پیدا کرده و فضا برای اجرا بازتر شده و خانم ها می توانند در عرصه خوانندگی و نوازندگی فعالیت کنند.

صبا محمدی که اولین گروه پاپ سنتی را به طور رسمی تأسیس کرده است در ادامه گفت: اردیبهشت ماه امسال به اتفاق اعضای گروهم در فرهنگسرای نیاوران کنسرتی اجرا کردیم که ویژه بانوان بود و مورد استقبال آنها قرار گرفت.

صبا محمدی: اگر صدایم شنیده شود ممنوع الکار می شوم!/ شرکت کنندگان با استعداد را به گروه های حرفه ای معرفی می کنیم

صبا موسیقی در ادامه، درباره تأثیر وجود پروژه ها و مسابقات در ارتقاء سطح موسیقی بانوان گفت: با اینکه محدودیت هایی در خوانندگی خانم ها وجود دارد، اما آنها می توانند به صورت همخوان در گروه های کر حضور داشته باشند؛ به اضافه اینکه می توانند به عنوان نوازنده در پروژه استعدادیابی حضور داشته باشند و در نهایت توسط داوران به گروه های حرفه ای معرفی شوند.

صبا محمدی در پایان، درباره فعالیت های این روزهایش در عرصه موسیقی گفت: از آنجایی که پخش صدایم باعث ممنوع الکاری ام می شود آثار جدیدم را در آرشیو نگاه داشته ام و به جز آن، امسال در فرهنگسرای نیاوران و تالار وحدت کنسرت خواهم داشت که اخبار دقیق آن را در زمان مناسب اعلام خواهد کرد.

صبا محمدی، از کودکی و به مدت ١٢ سال به صورت آکادمیک آواز سنتی و ردیف آواز ایرانی را زیر نظر اساتیدی چون علی خدایی، حسین علیشاپور و غلامرضا رضایی به پایان رسانده و هم‌اکنون مشغول تدریس آواز در مازندران و تهران است. صبا محمدی در سال‌های اخیر با ارکستر «باربد»، گروه «چاوش»، گروه محلی بانوان «ماه تو»، گروه محلی «کوهسار»، گروه «آوای شرق»، گروه محلی «کرانه» و گروه «هم آوا» همکاری کرده و اجراهای متعددی با این گروه‌ها به عنوان هم‌خوان در خارج کشور و همچنین استان مازندران داشته است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
«مریلا زارعی»بهتـرین بازیگر زن ایـرانی اسـت
آیداپناهنده سازنده فیلم «اسرافیل»در گفت و گو اختصاصی با دیباچه مطرح کرد:

«مریلا زارعی»بهتـرین بازیگر زن ایـرانی اسـت

۱۲:۰۱  -  ۱۴ اسفند ۱۳۹۶
محسن چاوشی دل میلیون ها طرفدارش را خوشحال می کند؟کنسرت آقای خاص به کجا می رسد؟
گپ و گفت داغ خواننده «امیر بی گزند» با دوستدارانش

محسن چاوشی دل میلیون ها طرفدارش را خوشحال می کند؟کنسرت آقای خاص به کجا می رسد؟

۱۸:۱۰  -  ۰۸ اسفند ۱۳۹۶