يکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶  |  Sunday, 17 December 2017

دیباچه

کد خبر: ۴۵۷۳۸
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۶ - ۱۶ تير ۱۳۹۶
در آئین معرفی پروژه ملی «ماهنگ» در پاسخ به دیباچه مطرح شد
آئین معرفی پروژه ملی کشف استعدادهای موسیقی ایران «ماهنگ»، صبح امروز، جمعه 16 تیرماه در باغ موزه سینما برگزار شد.
 
 
به گزارش خبرنگار دیباچه، آئین معرفی پروژه ملی کشف استعدادهای موسیقی ایران «ماهنگ»، صبح امروز، جمعه 16 تیرماه در باغ موزه سینما برگزار شد. 

حجت حاتم: از همه سبک ها حمایت می کنیم/ باوجود محدودیت ها با برنامه های مشابه رقابت می کنیم

حجت حاتم (تهیه کننده پروژه استعدادیابی «ماهنگ») و اعضای هیئت داوران، امید کرامتی (آهنگساز)، بابک شهرکی (نوازنده وعضو ارکسترز آکادمیک تهران)، پیام حصیری (خواننده)، صبا محمدی (خواننده) و حمید خزائی (خواننده) مهمترین حاضران نشست بودند و علاوه بر اهالی رسانه، برخی از هنرمندان عرصه موسیقی نیز در این تشکل فرهنگی حضور داشتند. 

در ابتدای نشست حجت حاتم، ضمن خوش آمدگویی به حاضران گفت: هدف از برگزاری چنین برنامه ای کشف استعدادهای کشف نشده در عرصه های مختلف موسیقی است؛ از ترانه سرایی گرفته تا نوازندگی و آهنگسازی؛ و مهم تر اینکه خانم ها نیز می توانند با وجود محدودیت های موجود، در این برنامه شرکت کنند و با دیگر شرکت کنندگان رقابت کنند. 

حجت حاتم افزود: برای بالا بردن کیفیت برنامه از داوران و مشاوران حرفه ای استفاده کرده ایم و شیوه انتخاب های ما هم مثل دیگر برنامه های مشابه نیست. ما اتوبوسی طراحی کرده ایم که داوران بوسیله آن به شهرهای مختلف می روند تا استعدادیابی کنند و طی این مدت شرکت کنندگان توسط عوامل اجرایی مسابقه توسط برنامه «ماهنگ» حمایت می شوند. 

حجت حاتم درباره روند مسابقه نیز گفت: از میان متقاضیان 80 نفر انتخاب خواهند شد و رقابت آنها به صورت هفتگی تا هشت هفته ادامه خواهد داشت، تا در نهایت این تعداد افراد به نصف، یعنی 40 نفر برسد و پس از آن، بازهم طی هشت هفته این تعداد نصف می شوند تا درنهایت برنده نهایی به فینال برسد. 

حجت حاتم: از همه سبک ها حمایت می کنیم/ باوجود محدودیت ها با برنامه های مشابه رقابت می کنیم

حاتم گفت: جایزه نفر اول 180 میلیون تومان وجه نقد است که البته امتیازهایی از قبیل ساخت کلیپ از سوی «ماهنگ» نیز وجود دارد، و اینکه شخص برنده تا مرحله حرفه ای شدن و مطرح شدن در عرصه موسیقی از سوی «مآهنگ» حمایت می شود. 

در ادامه اعضای هیئت داورانن به معرفی خود پرداختند و حاضران را از رزومه کاری خود با خبر کردند. 
حجت حاتم در میانه نشست به سوالات خبرنگار دیباچه و برخی از خبرنگاران دیگر پاسخ داد. 
او در پاسخ به این سوالات که پروژه «ماهنگ» چه شاخه هایی از موسیقی را حمایت می کند و داوران و مشاوران چقدر بر سبک های مختلف  اشراف دارند، به خبرنگار دیباچه گفت: جز محدودیت خانم ها برای خوانندگی هیچ محدودیت دیگری برای متقاضیان در انتخاب و اجرای سبک های مختلف وجود ندارد. 

وی ادامه داد: افراد 16 سال به بالا می توانند در این مسابقه شرکت کنند و بخت خود را برای ستاره شدن بیازمایند. 

حجت حاتم درباره شیوه ساخت برنامه و چگونگی اطلاع رسانی به مخاطبان گفت: در درجه اول اهالی رسانه می توانند در انعکاس اخبار، مخاطبان را در جریان روند مسابقه قرار دهند. ثبت نام از فردا به دو صورت گروهی و انفرادی در سایت آغاز می شود و تبلیغات نیز از فردا به صورت رسمی در نشریات و شبکه های مجازی به صورت گسترده آغاز می شود. 

حاتم گفت: پس از شروع برنامه نیز قسمت های ضبط شده در شبکه نمایش خانگی توزیع می شود و مخاطبان می توانند از طریق اس ام اس به شرکت کننده مورد علاقه خود رأی دهند. 

حجت حاتم درباره تفاوت های پروژه استعدادیابی «ماهنگ» با دیگر آثار مشابه ماهواره ای و خارجی گفت: محدودیت هایی در پخش تصویر خانم ها و خواندن آنها و نشان دادن ساز و پرداختن به سبک های مختلف وجود دارد اما تلاش کرده ایم در نوع اجرا و ضبط و پخش برنامه در قالب «دی و دی» و  «وی او دی» درست عمل کنیم و با پخش آنلاین در شبکه های مجازی مخاطب را در جریان روند مسابقه قراردهیم؛ و اینکه تنها خط قرمز ما احترام به قومیت ها و رعایت حد و حدودهای اخلاقی است. 

در ادامه برنامه دو خواننده جوان به اجرای موسیقی پرداختند و هیئت داوران به صورت سمبلیک به آنها امتیاز دادند تا به این ترتیب پروژه ملی کشف استعدادهای موسیقی ایران «مآهنگ» فعالیت خود را آغاز کرده باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
طی اتفاقی عجیب، «براد پیت» در فضا به دنبال پدرش می گردد!
درباره یکی از ستارگان سینمای هالیوود به مناسبت حضورش در یک فیلم

طی اتفاقی عجیب، «براد پیت» در فضا به دنبال پدرش می گردد!

۱۴:۰۴  -  ۲۱ مهر ۱۳۹۶
«شکار»، فیلمی جاده ای و آبرومند درباره رفاقت و مبارزه ای از نوعی دیگر!
خاطره بازی با فیلمهای دهه 60

«شکار»، فیلمی جاده ای و آبرومند درباره رفاقت و مبارزه ای از نوعی دیگر!

۱۲:۵۲  -  ۲۱ مهر ۱۳۹۶
نمایش های کودک و نوجوان و واپسین روزهای اجرا
آخر هفته با تئاتر

نمایش های کودک و نوجوان و واپسین روزهای اجرا

۱۱:۴۱  -  ۲۰ مهر ۱۳۹۶
فیلمهای محبوب سینما در جدول «باکس آفیس» این هفته!
به گزارش دیباچه

فیلمهای محبوب سینما در جدول «باکس آفیس» این هفته!

۱۲:۰۴  -  ۱۹ مهر ۱۳۹۶
محسن اردشیر: نمایش های شهرستانی را پس از جشنواره نادیده می گیرند
گفتگو با کارگردان نمایش «مرگ آنجلها»

محسن اردشیر: نمایش های شهرستانی را پس از جشنواره نادیده می گیرند

۱۷:۰۶  -  ۱۸ مهر ۱۳۹۶
حقایقی درباره سواد واقعی و سواد مجازی و رابطه آن با خلوت بودن کتابفروشی های انقلاب!
اندر احوالات هنرمندان و رابطه آنها با کتاب در دنیای امروز

حقایقی درباره سواد واقعی و سواد مجازی و رابطه آن با خلوت بودن کتابفروشی های انقلاب!

۱۴:۳۷  -  ۱۸ مهر ۱۳۹۶