دوشنبه ۰۵ تير ۱۳۹۶  |  Monday, 26 June 2017

دیباچه

کد خبر: ۴۵۱۶۴
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۴ - ۲۶ خرداد ۱۳۹۶
درباره سه فیلم جدید آماده برای اکران
طبق جلسه ای که طی روزهای گذشته با حضور اعضای شورای پروانه نمایش برگزار شد سه فیلم «قاتل اهلی»، «شنل» و « اشنوگل» مجوز اکران گرفتند؛ اما داستان این آثار درباره چی است و بازیگران آنها چه کسانی هستند؟
 
به گزارش خبرنگار سینمایی دیباچه، شورای پروانه نمایش در جلسه ای که  طی روزهای اخیر با حضور اکثریت اعضای شورای پروانه نمایش فیلم های سینمایی برگزار شد، مجوز نمایش سه فیلم «اشنوگل» به تهیه کنند گی و نویسندگی ابراهیم اصغری و کارگردانی مشترک هادی حاجتمند- علی سلیمانی در ژانر دفاع مقدس، «شنل» به تهیه کنندگی علیرضا شجاع نوری و کارگردانی حسین کندری و نویسندگی حمیدرضا بابابیگی با موضوعی اجتماعی و «قاتل اهلی» به تهیه کنندگی منصور لشکری قوچانی، کارگردانی و نویسندگی مسعود کیمیایی صادر شد. 

«قاتل اهلی»، «شنل» و«اشنوگل» چه فیلمهایی هستند؟
 
۱-«شنل» 
«شنل» فیلمی است به کارگردانی حسین کندری با بازی رضا بهبودی، بهار کاتوزی، مهدی حسینی نیا، آیسان حداد که در سال ۱۳۹۵ تولید شده است. 
در فیلم «شنل» قصه، قصه باجگیری است. صحرا (باران کوثری) مخفیانه با مردی مسن(مسعود فروتن) ازدواج کرده است. مرد می میرد و مشخص می شود که او با شناسنامه کارگرش، صحرا را عقد کرده است. مرد کارگر(رضا بهبودی) که شناسنامه مال اوست از وضعیت پیش آمده سواستفاده می کند و می خواهد از صحرا اخاذی کند. صحرا شرایط خاصی دارد و نمی تواند نارضایتی و شکایتش را  علنی کند؛ زیرا افغانی است و اگر به دادگاه شکایت کند مشکلات بیشتری دامنش را می گیرد. دوست صحرا(بهار کاتوزی) و همسرش ( مهدی حسینی نیا) به ناچار درگیر ماجرای صحرا می شوند و می خواهند به او کمک کنند در حالی که خودشان نیز گرفتارند و مشکلات خود را دارند. در نهایت نیز صحرا نمی تواند از دست کارگر باج گیر رها شود و خودش را به تقدیر می سپارد! 
تهیه کننده این فیلم علیرضا شجاع نوری است و حمیدرضا بابابیگی نویسنده آن است. 
 
۲-«قاتل اهلی» 
«قاتل اهلی» آخرین فیلم  مسعود کیمیایی است که در سال ۱۳۹۵ تولید شده‌ و پرویز پرستویی، پولاد کیمیایی، امیر جدیدی، پرویز پورحسینی، پگاه آهنگرانی، سعید پیردوست و رضا رشیدپور بازیگران آن هستند. 
«قاتل اهلی» داستان زندگی حاج آقا دکتر جلال سروش است که نقش آن را پرویز پرستویی بازی می‌کند. 
 این فیلم در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و در همان زمان با حاشیه هایی همراه بود و اختلاف میان تهیه کننده آن منصور لشگری قوچانی و کارگردان بر سر مدت زمان فیلم  کار را به دخالت مراجع قانونی کشاند و حال پس از حل مشکلات، این فیلم به زودی اکران می شود. 
 
 
۳-«اشنوگل» 
«اشنوگل» را علی سلیمانی و هادی حاجتمند ساخته اند و برزو ارجمند، ماه‌چهره خلیلی، کاوه سماک باشی، رحیم نوروزی، هاشم مسعودی، محمدرضا اربابی، مصطفی نصیری، مهدی آفتابی بازیگران آن هستند. 
در فیلم سینمایی « اشنوگل»، یونس به عنوان فرمانده گردان غواصان سه شب قبل از عملیات در حالی که در صدد حفر تونلی در منطقه عملیاتی بوده، مفقودالاثر شده است. حالا پس از سی سال اطلاعاتی به دست می‌آید که نشان می‌دهد احتمالاً یونس زنده است و در آن زمان به واسطه منافقین قرارگاه اشرف با دشمن همکاری کرده است. 
«اشنوگل» به تهیه کنندگی ابراهیم اصغری ساخته سال ۱۳۹۵ است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
خسرو معصومی: «کار کثیف» هنوز تدوین نشده است
در گفتگو با دیباچه مطرح شد

خسرو معصومی: «کار کثیف» هنوز تدوین نشده است

۱۶:۳۹  -  ۰۳ تير ۱۳۹۶
آقای شومن تولدت مبارک

آقای شومن تولدت مبارک

۱۵:۵۳  -  ۰۳ تير ۱۳۹۶
هادی مرزبان: نگذاریم مرغ همسایه غاز باشد/ هویتمان را فراموش نکنیم!
کارگردان نمایش «بنگاه تئاترال» در گفتگو با دیباچه

هادی مرزبان: نگذاریم مرغ همسایه غاز باشد/ هویتمان را فراموش نکنیم!

۱۲:۲۹  -  ۰۳ تير ۱۳۹۶
«نهنگ عنبر2» 14 میلیاردی شد، «ویلایی ها» از گردونه رقابت جا ماند!
از فروش سینماها چه خبر؟

«نهنگ عنبر2» 14 میلیاردی شد، «ویلایی ها» از گردونه رقابت جا ماند!

۱۰:۰۹  -  ۰۳ تير ۱۳۹۶
سمانه حبیب پور: مخاطب جذب می شود با دیالوگ هایی که غریبه نیستند
در گفتگو با دیباچه عنوان شد

سمانه حبیب پور: مخاطب جذب می شود با دیالوگ هایی که غریبه نیستند

۱۲:۰۶  -  ۰۲ تير ۱۳۹۶