يکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷  |  Sunday, 27 May 2018

دیباچه

کد خبر: ۴۵۱۴۸
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۱ - ۲۵ خرداد ۱۳۹۶
نشست خبری سریال «زیر پای مادر» روز گذشته بیست و چهارم خرداد ماه با حضور عوامل این سریال و با حاشیه ای باورنکردنی به انتها رسید.
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون دیباچه، نشست خبری سریال «زیر پای مادر» روز گذشته بیست و چهارم خرداد ماه با حضور عوامل این سریال از جمله بهرنگ توفیقی کارگردان، زینب تقوایی تهیه کننده، علیرضا آرا، مجید نوروزی ، درسا بختیاری و بهناز جعفری برگزار شد. 

از نقد تا توهین در نشست خبری سریال «زیر پای مادر»

این نشست با یک ساعت تاخیر به علت دیر رسیدن برخی عوامل در اتاق کوچکی در نیاوران برگزار شده و در انتهای آن نیز با واکنش های عجیبی از سوی بهناز جعفری در برخورد با جمعی از خبرنگاران حاضر در نشست نیمه کاره ماند. بر همین اساس بعضی از خبرگزاری ها به گفتگو های فردی خود اکتفا کردند.

در ابتدا بهرنگ توفیقی در خصوص حضور سعید نعمت الله نیز گفته بود که وی  قرار است در جمع حضور پیدا کند زیرا حضور سعید نعمت الله در این سریال فقط در جایگاه نویسنده نبوده  و رد پای او در بخشی از کارگردانی نیز دیده شده است. البته توفیقی ادامه داد که متعقد است کار باید تیمی باشد و نظر عوامل برایش مهم است.

توفیقی در خصوص دیالوگ ها نیز عنوان کرد: این جنس دیالوگ ها می تواند اثر را به یک کار غنی به لحاظ ادبیات و گفتار تبدیل کند. 

وی ادامه داد: انقدر هم که می گویند خلیل خوب نیست و در یک سکناس به اشتباهات خود اعتراف می کند و شخصیت ها به طور کل سیاه یا سفید مطلق نیستند.

این کارگردان درباره نوع  انتخاب بازیگران و داشتن فیلمنامه کامل نیز گفت: در انتخاب بازیگر با نویسنده و تهیه کننده مشورت می کنم. در خصوص فیلمنامه می توانم بگویم که من به فیلمنامه وفادار هستم و  بلد نیستم بدون فیلمنامه یا با فیلمنامه ناقص کار کنم. شما وقتی با سعید نعمت الله کار می کنید از کلیت داستان باخبر هستید و میدانید که چه خطی را در حال طی کردن هستید.

در ادامه  زینب تقوایی تهیه‌کننده سریال «زیر پای مادر» درباره تغییرات نامگذاری این سریال گفت: گروه ما عنوان «لبخند رخساره» را دوست داشت اما در زمان پخش سریال با توجه به حساسیتی که روی ماه رمضان وجود دارد، تصمیم گیری دیگری انجام شد. به همین دلیل قرار شد اسمی انتخاب شود که با محتوای کار نزدیکی بیشتری دارد.


مجید نوروزی بازیگر نقش اشکان در سریال «زیر پای مادر» نیز در این نشست نسبت به پرسشی درباره بازی خود و اغراق در بازی گفت: من  در تئاتر و در تلویزیون بر اساس مدیومی که وجود دارد بازی می کنم و به نظرم  فضای تئاتر و تلویزیون تفاوت زیادی با هم دارند.  سعی کردم در مدیوم تلویزیون متناسب با همین فضا کار کنم اما نمی دانم چه قدر موفق بودم.

علیرضا آرا درباره همکاری با بهرنگ توفیقی گفت : این دومین همکاری من با بهرنگ توفیقی بعد از سریال پشت بام تهران است.آنجا هم سعید نعمت الله، بهرنگ توفیقی و زینب تقوایی حضور داشتند.

از نقد تا توهین در نشست خبری سریال «زیر پای مادر»

این بازیگر در پاسخ به این موضوع که شخصیت آتنه و اینکه چقدر این شخصیت قابل باور است، توضیح داد: شخصیت آتنه چندان دور و ماورایی نیست بلکه شخصیتی ملموس است و ما می توانیم آن را در جامعه ببینیم، اما شاید این شخصیت تاکنون در ابعاد تلویزیون دیده نشده و از این حیث برای مخاطب جذاب است. امیدواریم این شخصیت ها بیشتر در تلویزیون دیده شوند چرا که تلویزیون ما همیشه سراغ فضایی پاک و وارسته رفته است .البته نه اینکه این شخصیت ها بخواهند آن فضا را خراب کنند ، اما آنها می توانند به تصویر کشیده شوند. بخشی از این مسئله مربوط به محدودیت هایی است که وجود دارد. به طور مثال سریالی مثل «ساعت شنی» که چندین سال پخش شد، مورد نقد واقع ، و انگار با نمایش این سریال پایه های نظام متزلزل شد!
درسا بختیاری بازیگر ، درباره شباهت هم نسلانش با شخصیت ستارهنیز گفت: این میزان از احترام و یا گفتاری که نقش ستاره دارد تقریبا در هم سن های من وجود ندارد مگر اینکه به سمت آدم های خاص بروند. با این حال این نقش برای خود من باورپذیر بود و فکر می کنم خیلی ها دوستش دارند.
در ادامه علیرضا آرا نیز در خصوص فضای مجازی گفت: در این چند وقت بارها نقد هایی شنیده ام که بیشتر تخریب بود اما بهتر است بگویم نقد با تخریب متفاوت است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
ویدئو | ضیافت متفاوت به سبک دکتر مسعودصابری
گپ اختصاصی دیباچه

ویدئو | ضیافت متفاوت به سبک دکتر مسعودصابری

۱۲:۵۰  -  ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷
ویدئو| بازیگر مشهور شبکه GEM :مجبورم می کردند پادویی کنم!
کدام بازیگران به «تله موش» افتادند؟

ویدئو| بازیگر مشهور شبکه GEM :مجبورم می کردند پادویی کنم!

۱۰:۵۲  -  ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷
ویدئو| رضا عنایتی: حس بدیه که گیر سوال شما افتادم!
اختصاصی دیباچه

ویدئو| رضا عنایتی: حس بدیه که گیر سوال شما افتادم!

۱۵:۵۲  -  ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷
ویدئو| آزرده شدن شراره رخام از پخش یک شایعه!
اختصاصی دیباچه

ویدئو| آزرده شدن شراره رخام از پخش یک شایعه!

۱۲:۰۰  -  ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷
ویدئو| رامبدجوان ازسری جدیدخندوانه و سیاست می گوید
اختصاصی دیباچه

ویدئو| رامبدجوان ازسری جدیدخندوانه و سیاست می گوید

۱۷:۱۲  -  ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷