پنجشنبه ۰۲ فروردين ۱۳۹۷  |  Thursday, 22 March 2018

دیباچه

کد خبر: ۴۴۵۶۷
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۲ - ۰۶ خرداد ۱۳۹۶
به بهانه زادروز یک موزیسین
امروز ششم خردادماه زادروز یکی از مفاخر موسیقی عصر ماست؛ شهرداد روحانی از خانواده ای هنرمند که تاکنون رهبری چند ارکستر معتبر را به عهده داشته است.زادروزش مبارک.

به گزارش خبرنگار دیباچه، امروز ششم خردادماه زادروز یکی از هنرمندان عرصه موسیقی است؛ شهرداد روحانی! هنرمندی که شهرتی جهانی دارد و رهبری چند ارکستر سمفونی معتبر را به عهده داشته است که ارکستر سلطنتی «فیلارمونیک لندن»، ارکستر سمفونیک «مینسوتا»، سمفونیک «کلرادو»، سمفونیک «سن دیگو»، سمفونیک «ایندیاناپولیس»، سمفونیک «نیوجرسی» از آن جمله اند.

شهرداد روحانی، هنرمندی که به کنسرت «یانی» اعتبار بخشید!

شهرداد ، فرزند رضا روحانی در سال 1333 زاده شد و کمی که بزرگتر شد موسیقی را از برادر چیره دستش انوشیروان فرا گرفت و پس از پایان تحصیلاتش در هنرستان موسیقی ملی، به آکادمی موسیقی وین اتریش رفت و در سال 1975 فارغ التحصیل شد؛ و پس از آن به فعالیت حرفه ای در عرصه موسیقی پرداخت.

شهرداد طی سالهای فعالیتش، چنان در کارش پیشرفت کرد که رهبری ارکستر «یانی» نوازنده و آهنگساز را به عهده گرفت و کنسرتشان یکی از پر بیننده ترین های تلویزیون آمریکا شد و موزیک ویدئوی این کنسرت پس از «تریلر مایکل جکسون» دومین اثر پرفروش تاریخ شد!

این هنرمند آهنگساز در سال 1998 برای ساخت قطعات موسیقی افتتاحیه و اختتامیه سیزدهمین دوره بازی های آسیایی به تایلند دعوت شد و قطعاتش به عنوان محبوب ترین آهنگ ها انتخاب شدند؛ او همچنین در سال 1999 جایزه پیکاس (معتبرین جایزه موسیقی و هنری تایلند) را از آن خود کرد.

شهرداد روحانی با اینکه تا کنون چند جایزه معتبر از جشنواره های مختلف داخلی و خارجی گرفته است؛ اما معتقد است بزرگ‌ترین جایزه‌ ملی‌اش استقبال مردم از اجراهای اش است و باقی جایزه‌ها سرگرمی است.

شهرداد روحانی نوازنده پیانو، ویولون و آهنگساز امروز ششم خرداد ماه، 63 ساله شد تا باقی عمر پربارش را صرف آهنگسازی و لذت های نوازندگی اش کند و همواره افتخار بیافریند. زادروزش مبارک!


یادداشت وحید خانه ساز


نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
«مریلا زارعی»بهتـرین بازیگر زن ایـرانی اسـت
آیداپناهنده سازنده فیلم «اسرافیل»در گفت و گو اختصاصی با دیباچه مطرح کرد:

«مریلا زارعی»بهتـرین بازیگر زن ایـرانی اسـت

۱۲:۰۱  -  ۱۴ اسفند ۱۳۹۶
محسن چاوشی دل میلیون ها طرفدارش را خوشحال می کند؟کنسرت آقای خاص به کجا می رسد؟
گپ و گفت داغ خواننده «امیر بی گزند» با دوستدارانش

محسن چاوشی دل میلیون ها طرفدارش را خوشحال می کند؟کنسرت آقای خاص به کجا می رسد؟

۱۸:۱۰  -  ۰۸ اسفند ۱۳۹۶