دوشنبه ۰۵ تير ۱۳۹۶  |  Monday, 26 June 2017

دیباچه

کد خبر: ۴۴۵۶۷
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۲ - ۰۶ خرداد ۱۳۹۶
به بهانه زادروز یک موزیسین
امروز ششم خردادماه زادروز یکی از مفاخر موسیقی عصر ماست؛ شهرداد روحانی از خانواده ای هنرمند که تاکنون رهبری چند ارکستر معتبر را به عهده داشته است.زادروزش مبارک.

به گزارش خبرنگار دیباچه، امروز ششم خردادماه زادروز یکی از هنرمندان عرصه موسیقی است؛ شهرداد روحانی! هنرمندی که شهرتی جهانی دارد و رهبری چند ارکستر سمفونی معتبر را به عهده داشته است که ارکستر سلطنتی «فیلارمونیک لندن»، ارکستر سمفونیک «مینسوتا»، سمفونیک «کلرادو»، سمفونیک «سن دیگو»، سمفونیک «ایندیاناپولیس»، سمفونیک «نیوجرسی» از آن جمله اند.

شهرداد روحانی، هنرمندی که به کنسرت «یانی» اعتبار بخشید!

شهرداد ، فرزند رضا روحانی در سال 1333 زاده شد و کمی که بزرگتر شد موسیقی را از برادر چیره دستش انوشیروان فرا گرفت و پس از پایان تحصیلاتش در هنرستان موسیقی ملی، به آکادمی موسیقی وین اتریش رفت و در سال 1975 فارغ التحصیل شد؛ و پس از آن به فعالیت حرفه ای در عرصه موسیقی پرداخت.

شهرداد طی سالهای فعالیتش، چنان در کارش پیشرفت کرد که رهبری ارکستر «یانی» نوازنده و آهنگساز را به عهده گرفت و کنسرتشان یکی از پر بیننده ترین های تلویزیون آمریکا شد و موزیک ویدئوی این کنسرت پس از «تریلر مایکل جکسون» دومین اثر پرفروش تاریخ شد!

این هنرمند آهنگساز در سال 1998 برای ساخت قطعات موسیقی افتتاحیه و اختتامیه سیزدهمین دوره بازی های آسیایی به تایلند دعوت شد و قطعاتش به عنوان محبوب ترین آهنگ ها انتخاب شدند؛ او همچنین در سال 1999 جایزه پیکاس (معتبرین جایزه موسیقی و هنری تایلند) را از آن خود کرد.

شهرداد روحانی با اینکه تا کنون چند جایزه معتبر از جشنواره های مختلف داخلی و خارجی گرفته است؛ اما معتقد است بزرگ‌ترین جایزه‌ ملی‌اش استقبال مردم از اجراهای اش است و باقی جایزه‌ها سرگرمی است.

شهرداد روحانی نوازنده پیانو، ویولون و آهنگساز امروز ششم خرداد ماه، 63 ساله شد تا باقی عمر پربارش را صرف آهنگسازی و لذت های نوازندگی اش کند و همواره افتخار بیافریند. زادروزش مبارک!


یادداشت وحید خانه ساز


نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
خسرو معصومی: «کار کثیف» هنوز تدوین نشده است
در گفتگو با دیباچه مطرح شد

خسرو معصومی: «کار کثیف» هنوز تدوین نشده است

۱۶:۳۹  -  ۰۳ تير ۱۳۹۶
آقای شومن تولدت مبارک

آقای شومن تولدت مبارک

۱۵:۵۳  -  ۰۳ تير ۱۳۹۶
هادی مرزبان: نگذاریم مرغ همسایه غاز باشد/ هویتمان را فراموش نکنیم!
کارگردان نمایش «بنگاه تئاترال» در گفتگو با دیباچه

هادی مرزبان: نگذاریم مرغ همسایه غاز باشد/ هویتمان را فراموش نکنیم!

۱۲:۲۹  -  ۰۳ تير ۱۳۹۶
«نهنگ عنبر2» 14 میلیاردی شد، «ویلایی ها» از گردونه رقابت جا ماند!
از فروش سینماها چه خبر؟

«نهنگ عنبر2» 14 میلیاردی شد، «ویلایی ها» از گردونه رقابت جا ماند!

۱۰:۰۹  -  ۰۳ تير ۱۳۹۶
سمانه حبیب پور: مخاطب جذب می شود با دیالوگ هایی که غریبه نیستند
در گفتگو با دیباچه عنوان شد

سمانه حبیب پور: مخاطب جذب می شود با دیالوگ هایی که غریبه نیستند

۱۲:۰۶  -  ۰۲ تير ۱۳۹۶