پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷  |  Thursday, 21 June 2018

دیباچه

کد خبر: ۴۱۳۴۵
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۰ - ۲۲ دی ۱۳۹۵
«کمدی انسانی» یکی از آثار حاضر در جشنواره سی و پنجم فیلم فجر این روز‌ها آخرین مراحل فنی به جشنواره را طی می‌کند.

به گزارش دیباچه، به تازگی نامواره (لوگو)ی «کمدی انسانی» نیز توسط صبا گلباز خطاط، نقاش و طراح ناموار هٔ آثار هنری طراحی شده است.

گلباز درباره چگونگی ارتباط با فضای محتوایی فیلم جهت خلق لوگو گفت: «کمدى انسانى» تراژدی همیشه تکرار شوندهٔ بشری است با‌‌‌ همان آرکئوتایپ یا کهن الگوهای داستان کهن؛ موتیف‌هایی که هر بار نامکرر می‌نماید از این رو ناموارهٔ این اثر می‌بایست یادآور چیزی باشد که پهلو به‌‌‌ همان کهن الگو‌ها بزند. خط هم بی‌پیرایه، زبان ارتباطی از غار‌ها و سنگ نبشته‌ها تا رسم‌الخط‌های امروزین است که تنها یک وسیلهٔ ارتباطی و تعاملی نیست و به هنر ناب پهلو می‌زند.

رونمایی از لوگوی فیلم «کمدی انسانی»

این طراح ادامه داد: با خواندن فیلمنامه و حضور چند باره در سر صحنهٔ «کمدی انسانی» با دغدغه‌هاى کارگردان و پیام فیلم آشنا شدم. این نامواره یا لوگو نیز در واقع نگاهى نو و مدرن به داستان کهن تاریخ بشرى دارد.

گلباز با اشاره به ساختار لوگو خاطرنشان ساخت: خط شکسته نستعلیق در واقع نگاهى مدرن به تاریخ خط و هنر خوشنویسى دارد و استفاده‌اى که در طراحى این اثر شده است، تلاشى است بر همگونى و همراهى با نگاه و پیام عمیقى که در فیلم سینمایى «کمدى انسانى» به چشم مى‌خورد.

«کمدی انسانی» نیمه مردادماه در تهران کلید خورد و فیلمبرداری آن تا اواخر مهرماه ادامه داشت. پس از آن نیز فیلم در مراحل فنی پس از تولید قرار گرفت.

چهار نسل بازیگری در «کمدی انسانی» حضور داشته‌اند؛ از پیشکسوتانی مانند علیرضا شجاع نوری، نیکی کریمی و فرخ نعمتی گرفته تا نسل جدید بازیگران سینما مانند هومن سیدی، لیلا زارع و بهاره کیان افشار و چهره‌هایی که در آغاز راه توانمندی خود را به اثبات رسانده‌اند مانند آرمان درویش و نسل چهارم نوآمده و نوجوان بازیگری نظیر ایلیا نصراللهی که سال گذشته در جشنواره تئا‌تر فجر مورد توجه قرار گرفت از جمله باریگران «کمدی انسانی» هستند.

فهرست عوامل «کمدی انسانی» به شرح زیر است: نویسنده، کارگردان، تدوینگر و تهیه‌کننده: محمدهادی کریمی، مدیر فیلمبرداری: مرتضی غفوری، صدابردار: بابک اردلان، صداگذار: علیرضا علویان، طراح گریم: شهرام خلج، موسیقی: بهزاد عبدی، طراح صحنه و لباس: علی نصیری‌نیا، جلوه‌های ویژه: بهنام خاکسار، اتالوناژ، پردازش تصویر و تصحیح رنگ: سامان وفایی، طراح نامواره: صبا گلباز، مدیر تولید و مجری طرح: محمدباقر طسوجی، جانشین تولید، برنامه ریز و دستیار اول کارگردان: حمید غفاریان، عکس: حبیب مجیدی.

بازیگران: علیرضا شجاع‌نوری، هومن سیدی، آرمان درویش، لیلا زارع، فرخ نعمتی، هستی مهدوی‌فرد، مهوش افشارپناه، عباس احمدی‌مطلق، سعیده عرفان، زینب قادری، حمیدرضا سام‌خانیان، فتاح نظریان، بابک جعفریه، عطا مرادی و بهاره کیان‌افشار، نیکی کریمی، ایلیا نصراللهی و سام غفوری.

منبع: ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
ویدئـــو|خلاصـــه بازی تماشـــایی ایران -اسپانیا
ویژه برنامه جام جهانی؛

ویدئـــو|خلاصـــه بازی تماشـــایی ایران -اسپانیا

۱۳:۲۳  -  ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
بازیگرانی که از حسن روحانی حمایت می کردند چرا به افطاری رئیس جمهور نمی روند؟
افطاری رئیس جمهور تحت تاثیر تحریم عده ای بازیگر !

بازیگرانی که از حسن روحانی حمایت می کردند چرا به افطاری رئیس جمهور نمی روند؟

۱۲:۵۵  -  ۰۸ خرداد ۱۳۹۷
ویدئو| عصبانیت بهرام رادان از اتهام زنی پیج وابسته به ارگان خاص| منتظر باشید!
گزارش اجمالی دیباچه در مورد اتهام به بازیگرانی که از مردم جهت امور خیریه پول گرفته اند!

ویدئو| عصبانیت بهرام رادان از اتهام زنی پیج وابسته به ارگان خاص| منتظر باشید!

۱۷:۳۰  -  ۱۱ خرداد ۱۳۹۷
ویدئو| از پوری بنایی تا مسعود کیمیایی در محاصره مردم!
اختصاصی دیباچه

ویدئو| از پوری بنایی تا مسعود کیمیایی در محاصره مردم!

۱۷:۲۲  -  ۰۹ خرداد ۱۳۹۷