يکشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  Sunday, 23 April 2017

دیباچه

کد خبر: ۴۰۲۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۰ - ۰۲ آذر ۱۳۹۵
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم تقویت فرهنگ کتابخوانی در کشور تاکید کرد و گفت: متاسفانه در کشور ما برای همه چیز از جمله چی توز موتوری تبلیغ می‌شود الا کتابخوانی و الگوی مصرفی در این باره نداریم.

به گزارش دیباچه، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی در نشست صمیمانه وزارت فرهنگ و ارشاد با اهالی نشر با بیان اینکه من عضوی از این خانواده هستم گفت: با توجه به اینکه اطلاع نسبی از این حوزه داشتم و دارم اما نکات مطرح شده در این جلسه را در دستور کار برنامه‌های خود قرار می‌دهم.

او با بیان اینکه اگر قرار است توسعه در کشور شکل بگیرد از فرهنگ آغاز می شود اظهار کرد: اگر ما در حوزه اقتصادی فقر، فساد و رشوه را در اقتصاد می بینیم، ریشه فرهنگی دارد چرا که انسانها دچار این فساد و فقر و رشوه هستند اگر در حوزه اجتماعی اعتیاد را می‌بینیم قطعا ریشه فرهنگی دارد چرا که انسانها دچار این آسیب هستند.

وزیر ارشاد: اگر انگ زنی و بداخلاقی هایی را در سیاست می بینیم ریشه آن فرهنگی است

او ادامه داد: اگر انگ زنی و بداخلاقی هایی را در سیاست می بینیم ریشه آن فرهنگی است چراکه این انسانها هستند که انگ می زنند و از این منظر معتقدم توسعه از فرهنگ آغاز می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی گفت: دولت سیاستگذار خوبی است اما کارگزار خوبی نیست دولت باید از حوزه نشر خارج شود چراکه سیاستگذاری حمایت و نظارت وظیفه دولت است و بقیه امور در تصدی‌گری حوزه نشر باید واگذار شود.

او با بیان اینکه این امور به صورت دائمی باید به اهلش واگذار شود گفت: رییس جمهور نیز بر این موضوع تاکید دارند چراکه اگر بدانیم دولت سیاستگذار خوبی است ونه کارگزار خوبی جای ما و شما بحق مشخص می‌شود.

صالحی امیری با بیان اینکه امیدواریم حوزه نشر نیز یکپارچه شود اظهار کرد: یکی دیگر از مواردی که به شدت بر آن تاکید داریم موضوع عدالت است چراکه بی عدالتی مانند موریانه‌ای بنیان‌های ما را بهم می ریزد در این نگاه تهران مشهد و تبریز مطرح نیست بلکه همه نقاط ایران در این نگاه برابرند.

وزیر ارشاد با بیان اینکه جلسات متعددی در خصوص بیمه اهالی نشر با سازمان تامین اجتماعی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی داشتیم گفت: قول هایی در این باره داده شده اما تا زمانی که صحبتها قطعی نشود سخنی نمی‌گویم.

او ادامه داد: ما قصد داریم تا در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از خود محوری بپرهیزیم و استفاده از خرد جمعی و پرهیز از خود محوری سیاست قطعی من است.

صالحی امیری با بیان اینکه ما برای همه چیز الگوی مصرف داریم گفت: متاسفانه در کشور ما برای همه چیز از جمله چی توز موتوری تبلیغ می‌شود الا کتابخوانی و الگوی مصرفی در این باره نداریم.

او گفت: قطعا در این مدت کوتاه نمی‌توانیم به همه مطالبات پاسخ بدهیم از همین رو باید برای پاسخگویی به مطالبات اولویت بندی هایی انجام شود که معتقدم خود شما باید به یک جمع بندی مشخص برسید و اولویت را مشخص کنید.

منبع: ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
محمدرضا گلزار در جشنواره جهانی فجر!
به مناسبت اکران اثری ایرانی در بخش بزرگان جشنواره جهانی فیلم فجر

محمدرضا گلزار در جشنواره جهانی فجر!

۱۲:۴۵  -  ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۶
«یک اتفاق ساده» درباره اتفاقی ساده به نام زندگی!
به مناسبت اکران فیلمی از سهراب شهید ثالث در جشنواره جهانی فجر

«یک اتفاق ساده» درباره اتفاقی ساده به نام زندگی!

۱۰:۲۶  -  ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۶
«خوب بد جلف» 14 میلیارد را زد و «امتحان نهایی» 30 میلیون فروخت!
به گزارش دیباچه

«خوب بد جلف» 14 میلیارد را زد و «امتحان نهایی» 30 میلیون فروخت!

۱۰:۱۸  -  ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۶
آخرین اثر داوودنژاد درباره چیست؟
به بهانه اکران «فراری» در جشنواره جهانی فجر

آخرین اثر داوودنژاد درباره چیست؟

۱۲:۵۲  -  ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۶
کارگردان «انزوا»: جشنواره های ایرانی نوعی بازی انتخاب ها و گزینشی عمل کردن هاست!
گفتگو با یکی از کارگردان های ایرانی حاضر در جشنواره جهانی فجر

کارگردان «انزوا»: جشنواره های ایرانی نوعی بازی انتخاب ها و گزینشی عمل کردن هاست!

۱۱:۵۲  -  ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۶
«مرز خوشبختی» اول شد
نتیجه یک نظرسنجی

«مرز خوشبختی» اول شد

۱۱:۲۹  -  ۳۱ فروردين ۱۳۹۶